Główny chemik BASF Polska

2008-03-14 17:05

"Niezwykle cieszę się z tego nowego wyzwania, ponieważ będę pracował na jednym z najbardziej dynamicznych rynków Europy" - powiedział dr Michael Hepp, 1 marca 2008 roku powołany na stanowisko prezesa firmy BASF Polska.

Michael Hepp urodził się w 1958 r. w niemieckim Ludwigsburgu. Studiował chemię w Heidelbergu w Niemczech i w Bristolu w Wielkiej Brytanii. Doktoryzował się w 1987 roku w Heidelbergu i w tym samym roku rozpoczął pracę w BASF AG. Po przejściu licznych etapów kariery w działach badań i produkcji, a także w dziale chemii przemysłowej, został w 1998 r. kierownikiem Działu Produkcji Barwników Tekstylnych. W 1999 r. przejął kierownictwo nad controllingiem i centralnymi usługami w ówczesnej sekcji barwników w BASF. W roku 2001 został oddelegowany do Brazylii, gdzie jako kierownik prowadził południowoamerykańską spółkę BASF z siedzibą w Sao Paulo produkującą chemikalia uszlachetniające. W roku 2003 Hepp wrócił do Ludwigshafen (gdzie znajduje się siedziba koncernu BASF) i początkowo przejął zwierzchnictwo nad całą działalnością firmy w zakresie chemikaliów uszlachetniających do skór, a potem kierownictwo nad europejskim działem skór i tekstyliów.
"Dla grupy BASF, Polska jest jednym z najważniejszych rynków w Europie środkowej. Niezwykle cieszę się z tego nowego wyzwania, ponieważ będę pracował na jednym z najbardziej dynamicznych rynków Europy. Jako największy koncern chemiczny świata BASF ma także i tu stabilną pozycję. Jesteśmy jednym z największych dostawców chemii specjalistycznej, tworzyw sztucznych i środków ochrony roślin. Ogromne znaczenie ma dla nas potencjał polskiej branży budowlanej, szczególnie w związku ze zbliżającymi sie mistrzostwami Europy w piłce nożnej EURO 2012, których gospodarzami są Polska i Ukraina" - powiedział Michael Hepp. Nowy szef polskiego BASF'a ma dwie córki. Jego hobby to opera, muzyka poważna i literatura klasyczna.

Koncern BASF zatrudnia ponad 95 000 pracowników, a w roku 2007 osiągnął obroty w wys. ponad 58 mld euro. Akcje BASF notowane są na giełdach we Frankfurcie (BAS), Londynie (BFA) i Zurychu (AN).
W 1990 roku otwarto pierwsze oficjalne przedstawicielstwo BASF w Polsce. W 1992 roku została powołana BASF Polska Sp. z o.o. ze stuprocentowym kapitałem zagranicznym i siedzibą w Warszawie. Spółka zajmuje się działalnością handlową i produkcyjną, zatrudniając ok. 180 pracowników. Obroty koncernu BASF w Polsce wyniosły w roku 2007 1,72 mld złotych.

 

Michael Hepp
Autor: BASF Polska Michael Hepp, prezes BASF Polska.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej