Główny chemik BASF Polska

2008-03-14 17:05

"Niezwykle cieszę się z tego nowego wyzwania, ponieważ będę pracował na jednym z najbardziej dynamicznych rynków Europy" - powiedział dr Michael Hepp, 1 marca 2008 roku powołany na stanowisko prezesa firmy BASF Polska.

Michael Hepp urodził się w 1958 r. w niemieckim Ludwigsburgu. Studiował chemię w Heidelbergu w Niemczech i w Bristolu w Wielkiej Brytanii. Doktoryzował się w 1987 roku w Heidelbergu i w tym samym roku rozpoczął pracę w BASF AG. Po przejściu licznych etapów kariery w działach badań i produkcji, a także w dziale chemii przemysłowej, został w 1998 r. kierownikiem Działu Produkcji Barwników Tekstylnych. W 1999 r. przejął kierownictwo nad controllingiem i centralnymi usługami w ówczesnej sekcji barwników w BASF. W roku 2001 został oddelegowany do Brazylii, gdzie jako kierownik prowadził południowoamerykańską spółkę BASF z siedzibą w Sao Paulo produkującą chemikalia uszlachetniające. W roku 2003 Hepp wrócił do Ludwigshafen (gdzie znajduje się siedziba koncernu BASF) i początkowo przejął zwierzchnictwo nad całą działalnością firmy w zakresie chemikaliów uszlachetniających do skór, a potem kierownictwo nad europejskim działem skór i tekstyliów.
"Dla grupy BASF, Polska jest jednym z najważniejszych rynków w Europie środkowej. Niezwykle cieszę się z tego nowego wyzwania, ponieważ będę pracował na jednym z najbardziej dynamicznych rynków Europy. Jako największy koncern chemiczny świata BASF ma także i tu stabilną pozycję. Jesteśmy jednym z największych dostawców chemii specjalistycznej, tworzyw sztucznych i środków ochrony roślin. Ogromne znaczenie ma dla nas potencjał polskiej branży budowlanej, szczególnie w związku ze zbliżającymi sie mistrzostwami Europy w piłce nożnej EURO 2012, których gospodarzami są Polska i Ukraina" - powiedział Michael Hepp. Nowy szef polskiego BASF'a ma dwie córki. Jego hobby to opera, muzyka poważna i literatura klasyczna.

Koncern BASF zatrudnia ponad 95 000 pracowników, a w roku 2007 osiągnął obroty w wys. ponad 58 mld euro. Akcje BASF notowane są na giełdach we Frankfurcie (BAS), Londynie (BFA) i Zurychu (AN).
W 1990 roku otwarto pierwsze oficjalne przedstawicielstwo BASF w Polsce. W 1992 roku została powołana BASF Polska Sp. z o.o. ze stuprocentowym kapitałem zagranicznym i siedzibą w Warszawie. Spółka zajmuje się działalnością handlową i produkcyjną, zatrudniając ok. 180 pracowników. Obroty koncernu BASF w Polsce wyniosły w roku 2007 1,72 mld złotych.

 

Michael Hepp
Autor: BASF Polska Michael Hepp, prezes BASF Polska.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej