GK Polcolorit: zysk!

2008-05-15 19:30

Grupa Kapitałowa Polcolorit opublikowała skonsolidowany raport za I kwartał 2008 r. Wynika z niego, że w okresie od 1 stycznia do 31 marca 2008 r. spółka zanotowała 507 tys. zysku netto - wobec 1,5 mln zł straty przed rokiem. Według Witolda Pandela, dyrektora finansowego Grupy, na zysk w tym kwartale wpłynęło głównie zwiększenie marż brutto na sprzedawanych produktach: z 24% rok temu do 30% obecnie. Większa marża jest z kolei spowodowana sprzedażą bardziej rentownego asortymentu produktów.

Oprócz marży brutto, na korzystny wynik spółki w pierwszym kwartale wpłynęło także obniżenie łącznych kosztów sprzedaży i ogólnego zarządu w stosunku do poniesionych w pierwszym kwartale 2007 roku. Proporcjonalnie do zysku, w I kwartale 2008 wzrosły również przychody spółki - z 21 mln 814 tys. zł w pierwszych trzech miesiącach 2007 r. do 23 mln 47 tys. obecnie. Były one zgodne ze średnią prognoz na poziomie 23 mln zł. Przyrost sprzedaży Grupy zaobserwowano głównie w przypadku Ceramiki Marconi - w I kwartale było to 44% przychodów Grupy. Sprawdzają się więc wcześniejsze zapowiedzi władz spółki, mówiące o stopniowym przejmowaniu inicjatywy w Grupie przez Ceramikę Marconi. Zdaniem dyrektora Witolda Pandela,  obecnym celem spółki jest powtórzenie wyniku z 2006 roku. Aby dążyć do jego realizacji, zaplanowano między innymi dalsze zwiększanie produkcji i sprzedaży płytek I gatunku.


Foto: Polcolorit

Polcolorit SA to najstarsza prywatna firma produkująca płytki ceramiczne w Polsce. Założona w 1984 r., w krótkim czasie stała się jedną z największych i najnowocześniejszych firm na krajowym rynku ceramiki. Firma produkuje płytki podłogowe i ścienne, łazienkowe i kuchenne. Od 2004 r. jest notowana na GPW w Warszawie. W skład Grupy Kapitałowej Polcolorit wchodzi spółka Polcolorit SA oraz w 100% zależna od niej spółka Ceramika Marconi Sp. z o.o.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej