Ghelamco Poland nagrodzone za Crown Square

2010-12-08 21:00
Biurowiec Crown Square, Warszawa
Autor: Ghelamco Poland

Firma Ghelamco Poland otrzymała wyróżnienie w prestiżowym konkursie Eurobuild Awards. Belgijska spółka zwyciężyła w kategorii Najlepszy Projekt Biurowy Roku, za który uznany został budynek Crown Square. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 8 grudnia 2010 r. podczas oficjalnej gali w hotelu Hilton w Warszawie

- To prestiżowe wyróżnienie to dla nas wielki zaszczyt i powód do dumy, tym bardziej, że Crown Square jest ostatnim i jednocześnie trzecim nagrodzonym obiektem w ramach zrealizowanego przez Ghelamco na warszawskiej Woli kompleksu Crown Investments. Pozostałe dwa budynki Crown Point i Crown Tower, zostały uznane za najlepsze biurowce roku 2004 w całej Europie Centralno-Wschodniej – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland. - Cieszymy się, że jury doceniło pracę, którą włożyliśmy w realizację tego projektu. Świadomość, że to, co się robi spotyka się z uznaniem ze strony wybitnych ekspertów, działa niezwykle motywująco i utwierdza nas w przekonaniu, że warto dokładać wszelkich starań, aby także każda z naszych kolejnych inwestycji sprostała wysokim wymaganiom stawianym przez stale zmieniający się rynek – dodaje van der Toolen.

Zobacz koniecznie: Warszawski biurowiec Crown Square oddany do użytku

Biurowiec Crown Square powstawał w okresie spowolnienia na rynku biurowym, w czasie gdy duża część inwestorów zrezygnowała z budowy projektów lub znacząco odłożyła je w czasie. Inwestycja została oddana do użytku w kwietniu 2010 r. i dostarczyła na polski rynek ponad 16 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej.

Dobra lokalizacja (blisko centrum miasta, obok przyszłej stacji metra Rondo Daszyńskiego) oraz wysokiej jakości powierzchnia biznesowa oferowana przez dewelopera sprawiły, że budynek bardzo szybko zyskał prestiżowych najemców. Inwestycja jest w 100% wynajęta.

W projekcie zastosowano liczne nowoczesne rozwiązania technologiczne takie jak np. podnoszone podłogi, klimatyzacja i wentylacja z centralną funkcją nawilżania powietrza oraz system BMS.

Crown Square jest drugim polskim biurowcem uhonorowanym wiodącym europejskim certyfikatem ekologicznym BREEAM (BRE Environmental Assessment Method). Pierwsze uzyskał, w czerwcu br., inny projekt zrealizowany przez belgijskiego dewelopera - Trinity Park III.

Zobacz koniecznie: Kolejny certyfikat BREEAM dla biurowca Ghelamco

Ghelamco zalicza się do największych deweloperów w Polsce. Spółka rozpoczęła swoją działalność na polskim rynku w 1991 r. Dotychczas oddała do użytku kilkanaście wysokiej klasy inwestycji biurowych położonych w kluczowych lokalizacjach biznesowych. Obecnie inwestor buduje trzy inne projekty: Woronicza Qbik, czyli pierwszą warszawską inwestycję mieszkaniową utrzymaną w oryginalnej koncepcji soft-loftów oraz dwa obiekty biurowe: Mokotów Nova i Senator.

Eurobuild Awards to unikatowa inicjatywa, do której przyłączyli się znani specjaliści związani z polskim rynkiem nieruchomości. Konkurs ma na celu nagrodzenie firm, które wyróżniają się w branży, przyczyniając się tym samym do rozwoju rynku powierzchni biznesowych w Polsce.

Eurobuild Awards
Autor: Ghelamco Poland Eurobuild Awards: Ghelamco zwyciężyło w kategorii Najlepszy Projekt Biurowy Roku
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej