GDDKiA pokieruje kobieta

2014-02-13 12:32
Ewa Tomala-Borucka
Autor: www. zawiercie.eu Ewa Tomala-Borucka, od 13 lutego 2014 nowa dyrektor GDDKiA

Na wniosek Elżbiety Bieńkowskiej, wicepremier oraz minister infrastruktury i rozwoju, Premier Donald Tusk odwołał poprzedniego szefa GDDKiA i od razu powołał jego następcę, a ściślej następczynię – Ewę Tomalę-Borucką. 

- To kluczowy moment w jednym z najważniejszych obszarów działań mojego resortu. Myślę, że GDDKiA potrzebuje świeżych sil. Obecne kierownictwo pracuje nad tym wielkim projektem inwestycyjnym od 6 lat. Wiele rzeczy się udało i na pewno wszyscy odczuwają skok jakościowy, który dokonał się w tym czasie. Niestety, nie udało się ustrzec błędów. Najbardziej dotkliwe to liczne opóźnienia w harmonogramach prac i zła atmosfera współpracy z wykonawcami i całą branżą budowlaną. Rozpoczynamy kluczową kampanię inwestycyjną, więc od nowej dyrektor GDDKiA oczekuję sprawnej realizacji inwestycji oraz poprawy relacji z wykonawcami i branżą budowlaną – argumentowała zmiany Elżbieta Bieńkowska, wicepremier i minister infrastruktury i rozwoju.

Ewa Tomala-Borucka, od 13 lutego 2014 nawa szefowa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, dotychczas przez trzy lata kierowała katowickim oddziałem GDDKiA. Jest absolwentką Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach o specjalności konstrukcje budowlane i inżynierskie. Z zawodu jest projektantem mostów.
Poprzedni p.o. dyrektor GDDKiA, Lech Witecki pełnił tę funkcję od maja 2008.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czytaj więcej