Gastel Żurawie sprzedaje akcje z prawem poboru

2011-01-21 12:38

Od 24 stycznia 2011 r. będą przyjmowane zapisy na akcje serii H Gastel Żurawie oferowane w ramach prawa poboru. Cena emisyjna jest równa nominalnej i wynosi 40 groszy. Środki pozyskane z publicznej emisji 108 530 350 akcji serii H Gastel Żurawie przeznaczy na zwiększenie bazy sprzętowej, co w konsekwencji umożliwi kompleksową realizację projektów. Spółka planuje zakup dźwigów hydraulicznych i dźwigów gąsienicowo-kratowych, na co wyda ok. 23 mln zł. Drugim celem emisji jest zwiększenie kapitału obrotowego związane ze wzrostem sprzedaży Grupy (ponad 19 mln zł).

Dniem ustalenia prawa poboru był 20 grudnia 2010 r. Inwestorzy, który wówczas nie posiadali akcji Gastel Żurawie będą mogli kupić prawa poboru na GPW – Naszą intencją jest, aby notowania praw poboru rozpoczęły już w najbliższy wtorek, a zakończyły trzy sesje przez końcem terminu zapisów na akcje serii H – mówi Grzegorz Żółcik, prezes zarządu Gastel Żurawie. Zapisy na akcje będą przyjmowane od 24 stycznia do 9 lutego br.

Zobacz koniecznie: Bułgarski deweloper coraz bliżej GPW

Większość z dotychczasowych największych akcjonariuszy spółki weźmie udział w ofercie. Zarówno Tomasz Kwieciński jak i Wiesław Mieszało (posiadający obecnie po ponad 23% udziału w kapitale), poinformowali pisemnie spółkę, że zamierzają objąć powyżej 5 % akcji serii H.

Harmonogram oferty
20 grudzień 2010 r. Dzień ustalenia prawa poboru
24 styczeń 2011 r. Otwarcie subskrypcji akcji serii H
24 styczeń - 9 luty 2011 r. Przyjmowanie zapisów w ramach wykonania prawa poboru
18 luty 2011 r. Przydział akcji w wykonaniu prawa poboru
18 luty 2011 r. Zamknięcie subskrypcji akcji serii H w przypadku subskrybowania w ramach prawa poboru wszystkich akcji serii H
18–21 luty 2011 r. Przyjmowanie zapisów na akcje nie objęte w ramach wykonania prawa poboru
21 luty 2011 r. Przydział akcji serii H nie objętych w ramach wykonania prawa poboru i zamknięcie subskrypcji (w przypadku nie subskrybowania w ramach prawa poboru wszystkich akcji serii H)


Prospekt jest dostępny na stronach: www.gastel-zurawie.pl, www.millenniumdm.pl i www.ddpp.com.pl.


Gastel Żurawie S.A. powstał w marcu 2010 r. w wyniku połączenia dwóch firm – giełdowego EFH Żurawie Wieżowe oraz Gastela. Spółka jest  liderem na polskim rynku realizacji sprzętowej inwestycji i logistyki budowlanej. Specjalizuje się w usługach sprzętowych – przede wszystkim wynajmie dźwigów, żurawi (pod nazwa handlową Herkules) i usługach transportu ponadgabarytowego. Ponadto oferuje jako jedyna firma w Polsce kompleksową obsługę poszczególnych etapów inwestycji farm wiatrowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej