Gastel Żurawie: rekordowa sprzedaż

2010-12-15 14:47
Gastel Żurawie: rekordowa sprzedaż
Autor: Gastel Żurawie

Listopad był rekordowym miesiącem pod względem sprzedaży dla Gastel Żurawie, miesięczna sprzedaż osiągnęła najwyższy poziom w giełdowej historii spółki. Przychody wyniosły ponad 9,3 mln zł i były aż o 14% wyższe niż zanotowane w październiku (8,2 mln zł).

- Mimo ataku zimy w listopadzie osiągnęliśmy wyższe przychody niż w poprzednich miesiącach. To kolejny dowód na poprawę koniunktury w branży budowlanej oraz na słuszność obranej przez nas strategii rozwoju, przewidującej koncentrację na wynajmie specjalistycznych żurawi, która jest bardziej rentowna oraz rozwój usług w segmentach energetycznym i telekomunikacyjnym - mówi Grzegorz Żółcik, prezes zarządu Gastel Żurawie.
Przy rosnącej sprzedaży efekty przynosi już restrukturyzacja spółki po marcowym połączeniu – a to wpływa korzystnie na zyskowność. W III kwartale zysk z działalności kontynuowanej wyniósł 2,3 mln zł, a zysk netto z całej działalności to 1,7 mln zł (różnica wynika z faktu, że na wynik netto Grupy Kapitałowej miał wpływ także wykazany w bilansie wynik na działalności zaniechanej firmy Stett-pol, która została sprzedana).
- Listopad był niezły, jeśli chodzi o wynik netto. Zgodnie z zapowiedziami cały rok zamkniemy na pewno na plusie - dodaje prezes Żółcik. Po trzech kwartałach skonsolidowana sprzedaż Gastela Żurawie wyniosła prawie 61 mln zł i była o 7% wyższa niż przed rokiem. Zysk netto z działalności kontynuowanej wyniósł 6 tys. zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej