Gastel Żurawie na plusie

2011-05-16 13:01
Dźwig
Autor: Wydawnictwo Forum

Gastel Żurawie odnotował kolejny udany kwartał. Wzrost sprzedaży w porównaniu do analogicznego okresu z ubiegłego roku wyniósł 67%.

Podobnie jak w poprzednim kwartale wzrost sprzedaży spowodowany jest głównie zwiększonym popytem na usługi budowlane jakie oferuje spółka.

 – To przekłada się na przyrost stopnia wykorzystania naszych maszyn i wyraźny wzrost cen najmu żurawi i dźwigów, co pozwala zwiększać naszą marżę - mówi Grzegorz Żółcik, prezes zarządu Gastel Żurawie.

 Przeczytaj również: Dobre wyniki budownictwa mieszkaniowego po I kwartale

Zysk operacyjny w I kwartale 2011 r. był ponad 3,5-krotnie wyższy niż w zeszłym roku i zamknął się kwotą 3,7 mln złotych. Zysk netto akcjonariuszy jednostki dominującej ukształtował się na poziomie 1,6 mln złotych, podczas gdy w I kw. 2010 roku starta wynosiła 746 tys. złotych. I kw. 2011 roku przyniósł udaną emisję akcji z prawem poboru, z której firma pozyskała 43 mln złotych. Z czego 20 mln złotych zostanie przeznaczone na zakup nowego sprzętu. Pozostałe środki z publicznej emisji trafią na kapitał obrotowy.

- Restrukturyzacja struktury finansowania przynosi efekty w postaci poprawy i stabilizacji bieżącej płynności oraz dalszego spadku udziału zobowiązań w ogólnej sumie pasywów. W wynikach kosztów półrocznych będzie również widoczny po raz pierwszy znaczący spadek kosztów finansowych-dodaje Żółcik.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej