Gastel Żurawie na plusie

2011-05-16 13:01
Dźwig
Autor: Wydawnictwo Forum

Gastel Żurawie odnotował kolejny udany kwartał. Wzrost sprzedaży w porównaniu do analogicznego okresu z ubiegłego roku wyniósł 67%.

Podobnie jak w poprzednim kwartale wzrost sprzedaży spowodowany jest głównie zwiększonym popytem na usługi budowlane jakie oferuje spółka.

 – To przekłada się na przyrost stopnia wykorzystania naszych maszyn i wyraźny wzrost cen najmu żurawi i dźwigów, co pozwala zwiększać naszą marżę - mówi Grzegorz Żółcik, prezes zarządu Gastel Żurawie.

 Przeczytaj również: Dobre wyniki budownictwa mieszkaniowego po I kwartale

Zysk operacyjny w I kwartale 2011 r. był ponad 3,5-krotnie wyższy niż w zeszłym roku i zamknął się kwotą 3,7 mln złotych. Zysk netto akcjonariuszy jednostki dominującej ukształtował się na poziomie 1,6 mln złotych, podczas gdy w I kw. 2010 roku starta wynosiła 746 tys. złotych. I kw. 2011 roku przyniósł udaną emisję akcji z prawem poboru, z której firma pozyskała 43 mln złotych. Z czego 20 mln złotych zostanie przeznaczone na zakup nowego sprzętu. Pozostałe środki z publicznej emisji trafią na kapitał obrotowy.

- Restrukturyzacja struktury finansowania przynosi efekty w postaci poprawy i stabilizacji bieżącej płynności oraz dalszego spadku udziału zobowiązań w ogólnej sumie pasywów. W wynikach kosztów półrocznych będzie również widoczny po raz pierwszy znaczący spadek kosztów finansowych-dodaje Żółcik.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej