Galeco na rynku od 20 lat

2016-02-17 14:34

Ostatnio obchodzimy sporo jubileuszy firm, które powstały w pierwszych latach transformacji ustrojowej i co najważniejsze – odniosły sukces. Wśród tegorocznych jubilatów, ze stażem 20 lat, jest także Galeco, producent systemów rynnowych.

Galeco to kolejna firma, która szczyci się, że zaczynała z polskim kapitałem i tak jest do dzisiaj.
- Polski kapitał, pomysł, produkcja, a przede wszystkim ludzie, którzy nierzadko od lat z firmą związani, mogli obserwować, jak jej mała, garażowa historia wpisuje się w wielką historię, polskiej transformacji ustrojowej – podkreśla Szczepan Buryło, prezes Galeco, od początku uczestniczący w tym rynnowym przedsięwzięciu., który w tamtym okresie okazał się strzałem w „10”.
Co prawda, firma zaczęła od importu rynnowych systemów PVC, a nie od własnej produkcji. Ale to pozwoliło na osiągniecie wysokich zysków w stosunkowo krótkim czasie i szybko zacząć wprowadzać w życie plan wprowadzania na rynek własnych rozwiązań, pod własną marką. 
Dzisiaj Galeco to jeden z największych polskich producentów systemów orynnowania, który z niewielkiej, podkrakowskiej manufaktury, w ciągu 20 lat stał się przedsiębiorstwem, z powodzeniem działającym na rynkach zagranicznych. Wyroby z fabryki w podkrakowskich Balicach – innowacyjne i często opatentowane – są jedną z najbardziej znanych marek systemów rynnowych w Polsce, ale również na Węgrzech, Ukrainie i w Słowacji, są sprzedawane także w Bułgarii, Czechach, Słowenii, Rumunii, Mołdawii, na Litwie, Łotwie, w Rosji, Kazachstanie, Turcji i Islandii.

Fabryka Galeco Balice
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej