Galeco na rynku od 20 lat

2016-02-17 14:34

Ostatnio obchodzimy sporo jubileuszy firm, które powstały w pierwszych latach transformacji ustrojowej i co najważniejsze – odniosły sukces. Wśród tegorocznych jubilatów, ze stażem 20 lat, jest także Galeco, producent systemów rynnowych.

Galeco to kolejna firma, która szczyci się, że zaczynała z polskim kapitałem i tak jest do dzisiaj.
- Polski kapitał, pomysł, produkcja, a przede wszystkim ludzie, którzy nierzadko od lat z firmą związani, mogli obserwować, jak jej mała, garażowa historia wpisuje się w wielką historię, polskiej transformacji ustrojowej – podkreśla Szczepan Buryło, prezes Galeco, od początku uczestniczący w tym rynnowym przedsięwzięciu., który w tamtym okresie okazał się strzałem w „10”.
Co prawda, firma zaczęła od importu rynnowych systemów PVC, a nie od własnej produkcji. Ale to pozwoliło na osiągniecie wysokich zysków w stosunkowo krótkim czasie i szybko zacząć wprowadzać w życie plan wprowadzania na rynek własnych rozwiązań, pod własną marką. 
Dzisiaj Galeco to jeden z największych polskich producentów systemów orynnowania, który z niewielkiej, podkrakowskiej manufaktury, w ciągu 20 lat stał się przedsiębiorstwem, z powodzeniem działającym na rynkach zagranicznych. Wyroby z fabryki w podkrakowskich Balicach – innowacyjne i często opatentowane – są jedną z najbardziej znanych marek systemów rynnowych w Polsce, ale również na Węgrzech, Ukrainie i w Słowacji, są sprzedawane także w Bułgarii, Czechach, Słowenii, Rumunii, Mołdawii, na Litwie, Łotwie, w Rosji, Kazachstanie, Turcji i Islandii.

Fabryka Galeco Balice
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej