Galeco ma 15 lat

2011-04-14 13:28
Galeco, Balice
Autor: brak danych

Krakowska firma Galeco - producent i dystrybutor systemów odprowadzania wody deszczowej kończy 15 lat. Firma powstała w 1996 roku w podkrakowskich Balicach.

Firma jest spółką cywilną, o charakterze prywatnym, ze 100% wkładem polskiego kapitału. W pierwszych latach działaności spółka przede wszystkim zajmowała się importem systemów PCV. Działania te miały na celu uruchomienie własnej produkcji systemów odprowadzania wody deszczowej. W roku 1998 spółka przejmuje firmę Teredo s.c w Puławach i tym samym otwiera swoje pierwsze biuro handlowe w Puławach. Jeszcze w tym samaym roku firma uruchamia filię we Wrocławiu.Przełomowym jest rok 1999, kiedy to Galeco przejmuje spółkę CBS Pomerania, otwiera trzecie biuro handlowe w Gdyni i co ważne dla dalszej działalności firmy, zmienia osobowość prawną ze spółki cywilnej na spółkę z o.o. W tym okresie firma specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji systemów odprowadzania wody deszczowej, a flagowymi produktami są systemy rynnowe. Pod koniec 2000 roku opatentowany zostaje innowacyjny profil rynnowy GALECO, który zapobiega przelewaniu się wody podczas intensywnych opadów deszczu. W latach 2001 – 2002 otwarte zostały kolejne biura sprzedaży w Płocku i Katowicach, a także uruchomiono produkcję elementów systemów rynnowych z PVC. W 2003 roku Galeco rozszerza swoją działalność poza granice naszego kraju i otwiera swoje przedstawicielstwo handlowe na Węgrzech.

- Galeco jest aktywne na rynkach zagranicznych od 2001 roku. Ciągle obieramy nowe kierunki rozwoju, choć strategicznymi partnerami są dla nas przedsiębiorstwa z rynku rosyjskiego i ukraińskiego. Bogata oferta Galeco jest wynikiem licznych doświadczeń firmy, badań marketingowych, a także wsłuchiwania się w głosy naszych klientów i ich potrzeb odnośnie systemów rynnowych” – wyjaśnia Szczepan Buryło, prezes zarządu Galeco.
Na lata 2005 – 2006 przypada także dalsza ekspansja Galeco na wschód oraz południe Europy - powstaje firma Galeco Transilvania Sro. z siedzibą w Brasov w Rumunii, uruchomione zostało także biuro handlowe w Czechach i na Ukrainie. W 2006 roku zapada decyzja o budowie nowej siedziby firmy w podkrakowskich Balicach. Rok później następuje oddanie do użytku nowego budynku logistyczno-produkcyjnego Galeco, a także wmurowanie kamienia węgielnego w fundament budynku administracyjnego. W styczniu 2008 roku dochodzi do oficjalnego otwarcia nowej siedziby firmy, przy ul. Uśmiechu 1 w Balicach k/Krakowa. Od tego momentu rozpoczyna się era „Uśmiechu na deszcz” w historii producenta systemów odprowadzania wody deszczowej. Dwa kolejne lata działalności to dalszy rozwój firmy. Uruchomione zostają 4 nowe linie. Pierwsza z nich produkuje rynny w technologii koekstruzji, druga pracuje w technologii transferowej kolanek i odpływów, kolejna przeznaczona jest do produkcji rur koekstrudowanych, ostatnią zaprojektowano do produkcji zaślepek i łączników.  

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej