GAF nowym właścicielem firmy Icopal

2016-01-26 17:07
Dach Icopal
Autor: Icopal SA

Największy producent rozwiązań dachowych w Ameryce Północnej za 1 miliard euro będzie nowym właścicielem firmy Icopal. By sfinalizować przejęcie konieczne są jeszcze ustawowe zgody, co ma nastąpić w drugim kwartale 2016.

Efektem połączenia Icopal z GAF ma być utworzenie przodującej na świecie firmy w branży dachowej i hydroizolacyjnej. Łącznie nowy podmiot będzie dysponował 65 fabrykami, zatrudniał 6500 pracowników i miał roczny połączony obrót blisko 4 mld dolarów w ponad  80 krajach.
– Długa tradycja innowacyjna GAF, jak również determinacja w dążeniu do najwyższej jakości oraz koncentracja na kliencie uzupełnia mocne strony i wartości Icopal. Nasi klienci będą czerpać korzyści ze zwiększonej skali, większego zakresu produktów i usług, rosnącej innowacyjności produktowej i niespotykanej światowej sieci dystrybucyjnej. Nasi pracownicy będą mogli skorzystać z dodatkowych możliwości, które pojawiają się w związku z pracą w ekscytującym biznesie, który staje się naprawdę globalny – komentuje przedsięwzięcie Miguel Kohlmann, dyrektor zarządzający Grupy Icopal. 
Zadowolenia z połączenia nie kryje również Bob Tafaro, prezes i dyrektor zarządzający GAF:
– Mamy olbrzymi szacunek dla utalentowanego zespołu zarządzającego Icopal i witamy wszystkich pracowników firmy w rodzinie GAF. Icopal jest europejskim liderem z ustaloną i zasłużoną reputacją i najwyższą jakością  produktów, zarządzania i ludzi. Do zakupu firmy zachęcił nas dodatkowo europejski wzrost w zakresie produktów syntetycznych i płynnych oraz strategiczna wizja zespołu Icopal w tym zakresie.
 David Millstone i David Winter – dyrektorzy zarządzający w Standard Industries, spółce–matce GAF powiedzieli: 
– Jesteśmy dumni z połączenia Icopal i GAF, dwóch liderów na ich odpowiednich rynkach przez ponad 100 lat, którzy kultywują kulturę merytokracji, jakości i obsługi klienta oraz z pasją koncentrują się na rozwoju swoich ludzi. Oczekujemy wzajemnego wsparcia naszych najbardziej innowacyjnych pomysłów dla dobra i korzyści naszych klientów. Wzmocniona skala i siła finansowa naszych połączonych firm stawia nas, jako lidera przemysłu dachowego po obu stronach Atlantyku i dalej. To jest pierwszy krok na drodze transformacji naszej firmy w realizacji jej wizji, by stać się największym globalnym producentem.

Przypomnijmy, że Icopal jest multiproduktowym dostawcą systemów dachowych i hydroziolacyjnych, producentem modyfikowanych membran bitumicznych, syntetyków i płynnych produktów dachowych. Ma 36 fabryk w Europie i Ameryce Północnej. Produkty firmy dystrybuowane są po całym świecie przez 88 biura handlowe. Obrót osiągany przez Icopal szacowany jest na około 1 mld euro. Zatrunienie w firmie wynosi około 3500 osób.
Firma GAF powstała w roku 1886 i dorobiła się pozycji największego producenta materiałów dachowych w Ameryce Północnej (kompleksowe krycie dachów stromych oraz komercyjne systemy dachowe). Ma obecnie 29 fabryk i utrzymuje zatrudnienie na poziomie 3000 osób.


Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej