G-U Polska wspiera poznańskich strażaków

2020-04-21 15:29
G-U pomaga
Autor: G-U Polska Poznańscy strażacy od firmy G-U Polska otrzymali zestaw do dekontaminacji, by pomagał im w walce z koronawirusem

Włączając się w walkę z koronawirusem, firma G-U Polska przekazała strażakom w Poznaniu zestaw do dekontaminacji (dezynfekcji). Sprzęt trafił do jednostki zajmującej się walką ze skażeniem, m.in. na terenie szpitala miejskiego im. Józefa Strusia, który pełni obecnie funkcję szpitala zakaźnego.

Decyzja o przekazaniu tej darowizny ma zainspirować branżę, aby włączyła się aktywnie w działania na rzecz walki z koronawirusem. Nawet najmniejsze wsparcie, także jednostek, o których nie mówi się w mediach, jest niezwykle ważne.

- Im więcej pojawi się tego typu inicjatyw, tym lepsza będzie sytuacja służb ratowniczych w kraju. Pamiętajmy, że na froncie walki z koronawirusem nie stoi wyłącznie personel medyczny, choć on jest bohaterem dzisiejszych czasów, ale także pozostałe służby. Dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą numer 6, która zajmuje się usuwaniem zanieczyszczeń i skażeń zagrażających życiu – wyjaśnia Michał Dudziak, prezes zarządu G-U Polska.

Wsparta przez G-U Polska jednostka strażacka zajmuje się zwalczaniem zagrożeń chemicznych, biologicznych oraz z dziedziny ekologii. Podczas działań grupy istotną rolę odgrywa właśnie dekontaminacja, która ma celu ma usunięcie i likwidację zanieczyszczeń powodujących skażenia środowiska naturalnego, z mienia oraz z powierzchni ciała. Do takich działań zestaw do dekontaminacji jest niezbędny.

Grupa G-U jest jednym z czołowych światowych dostawców systemów okiennych i drzwiowych oraz wejść automatycznych i systemów zarządzania budynkami.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej