G-U Polska wspiera poznańskich strażaków

2020-04-21 15:29
G-U pomaga
Autor: G-U Polska Poznańscy strażacy od firmy G-U Polska otrzymali zestaw do dekontaminacji, by pomagał im w walce z koronawirusem

Włączając się w walkę z koronawirusem, firma G-U Polska przekazała strażakom w Poznaniu zestaw do dekontaminacji (dezynfekcji). Sprzęt trafił do jednostki zajmującej się walką ze skażeniem, m.in. na terenie szpitala miejskiego im. Józefa Strusia, który pełni obecnie funkcję szpitala zakaźnego.

Decyzja o przekazaniu tej darowizny ma zainspirować branżę, aby włączyła się aktywnie w działania na rzecz walki z koronawirusem. Nawet najmniejsze wsparcie, także jednostek, o których nie mówi się w mediach, jest niezwykle ważne.

- Im więcej pojawi się tego typu inicjatyw, tym lepsza będzie sytuacja służb ratowniczych w kraju. Pamiętajmy, że na froncie walki z koronawirusem nie stoi wyłącznie personel medyczny, choć on jest bohaterem dzisiejszych czasów, ale także pozostałe służby. Dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą numer 6, która zajmuje się usuwaniem zanieczyszczeń i skażeń zagrażających życiu – wyjaśnia Michał Dudziak, prezes zarządu G-U Polska.

Wsparta przez G-U Polska jednostka strażacka zajmuje się zwalczaniem zagrożeń chemicznych, biologicznych oraz z dziedziny ekologii. Podczas działań grupy istotną rolę odgrywa właśnie dekontaminacja, która ma celu ma usunięcie i likwidację zanieczyszczeń powodujących skażenia środowiska naturalnego, z mienia oraz z powierzchni ciała. Do takich działań zestaw do dekontaminacji jest niezbędny.

Grupa G-U jest jednym z czołowych światowych dostawców systemów okiennych i drzwiowych oraz wejść automatycznych i systemów zarządzania budynkami.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej