Fundacja Cemex „Budujemy Przyszłość” przyznała granty dla wolontariuszy

2024-05-13 15:26
Konkurs Wolontariatu Fundacji Cemex
Autor: Fundacja Cemex Konkurs Wolontariatu Fundacji Cemex

Prawie 120 tys. zł – taką kwotę przeznaczy Fundacja Cemex „Budujemy Przyszłość” na wsparcie inicjatyw zgłoszonych w Konkursie Wolontariatu. Dzięki przyznanym grantom, pracownicy i pracowniczki Cemex zrealizują w całym kraju 24 projekty wolontariackie.

Spis treści

  1. Konkurs Wolontariatu Fundacji Cemex "Budujemy Przyszłość"
  2. O Fundacji Cemex „ Budujemy Przyszłość”
Rozmowy Muratora: ARUP - niezwykłe biuro z recyklingu

Konkurs Wolontariatu Fundacji Cemex "Budujemy Przyszłość"

Fundacja Cemex „Budujemy Przyszłość” zorganizowała Konkurs Wolontariatu już po raz 14. Pracownicy i pracowniczki Cemex mogli się ubiegać o środki na realizację projektów w lokalizacjach, w których firma prowadzi działalność biznesową.

Laureatów wyłoniła Komisja Konkursowa składająca się członków i członkiń Rady i Zarządu Fundacji. Pozytywnie zaopiniowano 24 wnioski, czyli ponad 75% wszystkich zgłoszeń. Uznanie w oczach Komisji znalazły m.in. działania edukacyjne w obszarze zrównoważonego rozwoju, ekologii, zdrowia oraz inne lokalne inicjatywy wspierające rozwój lokalnych społeczności. W ramach części projektów wolontariusze odnowią też infrastrukturę, z której korzystają dzieci i seniorzy.

– Bardzo cieszy nas fakt, że z roku na rok liczba zgłaszanych inicjatyw wzrasta i stale przybywa osób, które biorą udział w akcjach wolontariatu. Tradycyjnie, projekty służą nie tylko poprawie jakości życia w społecznościach lokalnych, ale także integracji i współpracy pomiędzy pracownikami i pracowniczkami Cemex oraz mieszkańcami – mówi Dominika Sztuka-Arak, Prezeska Fundacji Cemex „Budujemy przyszłość”.

Inicjatorzy projektów, które uzyskały granty w najnowszej edycji Konkursu Wolontariatu, mają czas na ich realizację do końca 2024 roku. Pierwsze wolontariaty wystartują już w maju.

Wszystkie projekty będą realizowane w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami edukacyjnymi.

O Fundacji Cemex „ Budujemy Przyszłość”

Organizowany od 2011 roku konkurs dla wolontariuszy, to, obok konkursu grantowego dla organizacji pozarządowych, jeden z filarów działalności Fundacji Cemex „ Budujemy Przyszłość”.

Celem Fundacji jest wspieranie i współtworzenie inicjatyw społecznych, podejmowanych w miejscowościach, w których działają zakłady produkcyjne Cemex – cementownie, wytwórnie betonu towarowego i kopalnie kruszyw.

Działalność Fundacji Cemex „Budujemy przyszłość” wpisuje się w realizację Globalnej Strategii Wpływu Społecznego Cemex oraz koncepcji zrównoważonego rozwoju, przyczyniających się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Cemex to globalna firma z branży materiałów budowlanych, oferuje cement, beton towarowy, kruszywa oraz rozwiązania urbanizacyjne na rozwijających się rynkach całego świata, a międzynarodowy zespół świadczy na rzecz klientów wysokiej jakości usługi, wykorzystując technologie cyfrowe.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej