Forum Wentylacja Salon Klimatyzacja 2013

2013-02-13 11:46
Tomasz Trusewicz, dyrektor Stowarzyszenia Polska Wentylacja
Autor: SPW Tomasz Trusewicz, dyrektor Stowarzyszenia Polska Wentylacja

Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2013 odbędą się już w marcu. O nowościach i przyszłości wydarzenia rozmawiamy z Tomaszem Trusewiczem, dyrektorem Stowarzyszenia Polska Wentylacja.

Forum Wentylacja Salon Klimatyzacja to unikatowa impreza targowa, skąd pomysł na takie wydarzenie?

 Naszym celem było stworzenie imprezy „szytej na miarę” i dedykowanej tylko i wyłącznie branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej. Od początku wiedzieliśmy, że nasze przedsięwzięcie musi być wyjątkowe, inne niż typowe targi. Słuchaliśmy bardzo uważnie opinii producentów i wystawców, na ich podstawie stworzone zostały podstawowe założenia. Forum to wystawa w formule targów branżowych. Wystawcom oferujemy podobne warunki ekspozycji – gotowe stoiska wystawiennicze oraz bogaty zakres usług marketingowych. Staramy się zarówno uprościć wystawcom udział w targach, a jednocześnie stworzyć warunki do ich najbardziej efektywnego marketingowo wykorzystania.

Co roku wystawie towarzyszą konferencje, seminaria?

Potrzeba wymiany doświadczeń i wiedzy fachowej to obok przeglądu nowości na rynku i nawiązywania kontaktów równorzędny cel Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja. Podczas dwóch dni trwania Forum, równolegle w kilku salach odbywać się będzie ponad 50 wystąpień i prezentacji, które cieszą się niezmiennym, zainteresowaniem licznie odwiedzających wystawę profesjonalistów. Wykłady i pokazy przeznaczone dla projektantów, instalatorów, architektów, a także studentów - przyszłych specjalistów - prowadzone będą przez najwyższej klasy, niezależnych ekspertów o dużej wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Jaka jest planowana tematyka seminariów w tym roku?

W związku z planowanymi zmianami przepisów, w szczególności rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, zaprezentujemy projekty nowych wymagań. Przedstawimy także założenia techniczne dla systemu wsparcia finansowego budowy budynków energooszczędnych. Nie zabraknie oczywiście wystąpień dotyczących poszczególnych technik wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Poinformujemy również o nowych inicjatywach Grup Technicznych działających w Stowarzyszeniu. Jak co roku specjalny blok tematyczny zostanie poświęcony zagadnieniom wentylacji pożarowej. Znajdą się w nim zagadnienia dotyczące przepisów oraz praktyki projektowej i wykonawczej. Osobne seminarium jest zaplanowane z myślą o architektach, którym przekażemy informacje o możliwościach technologicznych, jakie dają współczesne techniki wentylacyjne i klimatyzacyjne.

Co nowego przewidują Państwo w 2013 roku?

Dziesięć dotychczasowych edycji pokazało, że idea forum jest trafiona. Mimo to staramy się ją rozwijać, wprowadzać nowe pomysły merytoryczne i organizacyjne. Nowością Forum 2013 będzie Arena Technologii – specjalna, wydzielona strefa prezentacyjna. Tematem przewodnim Areny będą produkty i technologie dla branży hotelarskiej i restauracyjnej. Naszym celem, jako organizatora Areny, jest stworzenie miejsca, w którym spotkają się producenci i dystrybutorzy oferujący produkty i technologie z przedstawicielami obiektów hotelowych i restauracyjnych, a także projektantami i wykonawcami tego typu obiektów. Nowym elementem Forum Wentylacja-Salon Klimatyzacja 2013 będzie strefa pod nazwą Cafe Cyrkulacje oraz prezentacja producentów oprogramowania dla projektantów.

Co nowego zaprezentują wystawcy?

Przede wszystkim chciałbym zwrócić uwagę na to, że od kilku już lat wystawcy coraz chętniej i liczniej przywożą na targi eksponaty, nie ograniczając się do katalogów i prospektów. W stoiskach można będzie obejrzeć nie tylko wentylatory czy elementy instalacji powietrznych. Będą centrale wentylacyjne, niekiedy sporych rozmiarów, agregaty chłodnicze, klimatyzatory, klapy przeciwpożarowe, modele całych instalacji. W ostatnich edycjach wystawcy prezentowali dziesiątki nowych produktów. Wiele z nich jest zgłaszanych do konkursu Najciekawszy produkt. To prestiżowe wyróżnienie jest przyznawane na podstawie liczby głosów oddanych przez zwiedzających, a więc odzwierciedla zainteresowania branżystów. W najbliższej edycji wprowadziliśmy nową formułę konkursu. Ze względu na dużą różnorodność produktów zgłaszanych przez wystawców postanowiliśmy wprowadzić podział na kategorie. Tytuł „Najciekawszy produkt” zostanie przyznany w kategoriach „wentylacja”, „klimatyzacja”, „bezpieczeństwo pożarowe”. Tym samym zwiedzający będą mieć łatwiejszy wybór podczas typowania swoich faworytów. Niezmienne pozostaje to, że o wyborze decydują zwiedzający.

Aktualna lista wystawców oraz możliwość rejestracji na seminaria na www.forumwentylacja.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej