Fojud wkrótce na Catalyst

2009-12-01 9:38

Spółka Fojud zamknęła pierwszą niepubliczną emisję obligacji serii A. Inwestorom indywidualnym i instytucjonalnym zaoferowano obligacje o wartości nominalnej 1 tys. zł. z 24 miesięcznym okresem zapadalności. Z emisji spółka pozyskała 2 mln zł. W 2010 r. Spółka Fojud zamierza zadebiutować na NewConnect.

Środki pozyskane z emisji obligacji zostaną przeznaczone na przyspieszenie realizacji zadań wynikających ze strategii rozwoju Fojud Sp. z o. o. Cele emisyjne obejmują m.in. pozyskanie kapitału obrotowego przeznaczonego na finansowanie dużych, długoterminowych kontraktów, zakup i wdrożenie nowoczesnego systemu komputerowego wspomagania projektowania, uruchomienie działu usług geodezyjnych, rozwój i rozszerzenie komputerowego systemu zarządzania projektami oraz ekspansję terytorialną.

- Nasza spólka rozwija się bardzo dynamicznie. Do końca roku mamy możliwość zwiększenia ilości i wielkości kluczowych kontraktów. Wymaga to zwiększenia zdolności do ich realizacji stąd decyzja o pozyskaniu środków finansowych przez emisję obligacji i ich wprowadzenie na ASO CATALYST. Podstawą naszej działalności jest obsługa inwestycji publicznych, które w najbliższych latach będą kluczowym elementem rozwoju polskiej gospodarki.Dlatego oferowane przez naszą spółkę usługi czynią ją atrakcyjną dla inwestorów. Nabiera to szczególnego znaczenia zwłaszcza w związku z planami rozbudowy polskiej sieci drogowej oraz inwestycjami związanymi z organizacją Mistrzostw Europy w piłce nożnej w roku 2012. Fakty te są niemalże gwarancją wspólnego sukcesu – mówi Artur Fojud, prezes i założyciel spółki Fojud.

- Rynek ASO CATALYST to doskonała pomoc w pozyskaniu średnioterminowego kapitału dla takich firm jak Fojud, w przypadku których szybka reakcja na zapotrzebowanie w branży jest gwarantem sukcesu. Niezaprzeczalnie działalność inżyniersko-konsultingowa jest bardzo rozwojowa, a w obszarze infrastruktury jest zdecydowanie mniej wrażliwa na wahania bieżącej koniunktury rynkowej – mówi Krzysztof Rytel, dyrektor Departamentu Bankowości Inwestycyjnej, Secus Asset Management SA.

Firma Fojud, nieprzerwanie od roku 1999, skutecznie pomaga realizować plany największych inwestorów na naszym rynku. Główne obszary aktywności spółki to budownictwo, infrastruktura i ochrona środowiska. Misją firmy jest tworzenie bezpiecznych i przyjaznych dla społeczeństwa i środowiska rozwiązań infrastrukturalnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej