Firmy budowlane z Grupy VINCI dla szpitali w całej Polsce

2020-06-03 11:19
Firmy budowlane pomagają szpitalom
Autor: Warbud W akcji #Razemdlaszpitali uczestniczą firmy Warbud SA, ATEM-Polska, Axians Networks Poland, Eurovia Polska, Freyssinet Polska, Menard Polska, Soletanche Polska oraz VINCI Immobilier Polska

Już 12 firm z branży budowlanej (początkowo było ich 8), należących do francuskiej Grupy VINCI, zjednoczyło siły, aby wesprzeć szpitale w całej Polsce. Od marca do maja pomoc – w postaci newralgicznych środków ochrony indywidualnej – otrzymało w sumie 29 placówkom w 20 miastach.

W akcji #Razemdlaszpitali uczestniczą firmy Warbud, Actemium Poland, ATEM-Polska, Calanbau TPI, ETF Polska, Eurovia Polska, Freyssinet Polska, Menard, REMEA, Soletanche Polska, VINCI Facilities Polska i VINCI Immobiler Polska.

W pierwszej transzy akcji pomoc dotarła do 21 placówek medycznych, wśród których były szpitale, centra medyczne, domy pomocy społecznej znajdujące się w niezwykle ciężkiej sytuacji, jak choćby te w Nowogrodzie Bobrzańskim, Skarżysku-Kamiennej, Mietkowie czy Żywcu. Za kwotę ponad 250 tys. złotych zakupiono wówczas 30 000 maseczek chirurgicznych, 3000 litrów płynu do dezynfekcji, 1630 przyłbic ochronnych oraz 570 paczek rękawic ochronnych.

Z kolei w maju przekazano 6 tysięcy atestowanych maseczek typu FFP2, które dotarły do ośmiu szpitali – czterech warszawskich i czterech spoza stolicy: Zabrza, Tych, Legnicy i Bydgoszczy.

Działania, które podjęliśmy w gronie 12 spółek są dowodem na to, że solidarnie współpracując można skutecznie nieść pomoc potrzebującym – mówi Agnieszka Wąsowska, członek zarządu Fundacji „Warbud – Warto Pomagać”, koordynatorka akcji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej