Firma budowlana wyróżniona przez... MTU Aero Engines

2009-10-19 13:04
Na zdjęciu, od lewej: Rupert Mayr, dyrektor ds. logistyki, MTU Aero Engines i  Marek Nosal, menadżer projektu, Skanska.
Autor: udostępnione przez MTU Aero Engines Na zdjęciu, od lewej: Rupert Mayr, dyrektor ds. logistyki, MTU Aero Engines i Marek Nosal, menadżer projektu, Skanska.

Skanska – jako pierwsza firma budowlana na świecie - otrzymała od MTU Aero Engines nagrodę specjalną w organizowanym co dwa lata konkursie MTU Supplier Award (Najlepszy Dostawca MTU). Za budowę fabryki MTU Aero Engines Polska w podrzeszowskiej Jasionce.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 6 października 2009 r. w Monachium. Spośród 1300 firm z całego świata, współpracujących z MTU (jeden z wiodących producentów silników lotniczych na rynku), w tym roku do nagrody MTU Supplier Award nominowanych było 41. Ostatecznie przyznano 6 nagród w różnych kategoriach (m.in. za innowacyjność i współpracę). Otrzymały je firmy z Francji, Korei, Austrii i Niemiec. Dodatkowo, przyznana została nagroda specjalna, którą po raz pierwszy w historii tej nagrody otrzymała firma budowlana - Skanska.

- Ta nagroda jest dla nas bardzo ważna – mówi Zenon Bugno, dyrektor rzeszowskiego Oddziału Budownictwa Ogólnego Skanska. – Nasz Oddział został po raz pierwszy wyróżniony w ten sposób przez tak ważnego klienta. Słowa uznania dla naszych osiągnięć oraz podziękowania za udaną współpracę od zarządu i kierownictwa Działu Zakupów MTU są dla naszego całego zespołu dopełnieniem ogromnej satysfakcji z realizacji tego projektu.

Fabrykę komponentów, podsystemów zespołów napędowych dla lotnictwa cywilnego i wojskowego - MTU Aero Engines Polska - Skanska wybudowała w Jasionce, koło Rzeszowa. Zrealizowany w ciągu zaledwie 9 miesięcy obiekt został oficjalnie oddany do użytku w maju 2009 r.

- Tak krótki termin realizacji był dla nas ogromnym wyzwaniem – wspomina Marek Nosal, menadżer projektu, Skanska. - Współpraca z niemieckim inwestorem często odbiegła od naszych dotychczasowych przyzwyczajeń w kontaktach z klientami krajowymi. Kluczowe dla budowania wzajemnych dobrych relacji było zrozumienie potrzeb i oczekiwań drugiej strony oraz wyrozumiałość dla różnic mentalnych i kulturowych. Nasz profesjonalizm sprawił, że wyprzedzaliśmy możliwe problemy, co pozytywnie zaskakiwało naszego klienta. Nagroda, którą odebrałem w Monachium, to efekt pracy i zaangażowania całego zespołu.

Fabryka MTU Aero Engines Polska jest obecnie największą w Podkarpackim Parku Naukowo-Technicznym AEROPOLIS. Mieści się na 7 ha gruntu. Hala produkcyjna ma prawie 13 tys. m2, a trzypiętrowy budynek administracyjny ponad 3,7 tys. m2.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej