Family House: 250 sprzedanych mieszkań

2011-01-06 7:00
Perła - najnowsza inwestycja Family House
Autor: Family House Perła - najnowsza inwestycja Family House

Około 250 sprzedanych mieszkań – z takim wynikiem poznański deweloper Family House zakończył 2010 rok. To wzrost sprzedaży na poziomie przewyższającym 100%. Tym samym ostatni rok dekady, spółka zaliczyła do bardzo udanych.

W 2010 r., w Poznaniu ceny nieruchomości nie ulegały większym wahaniom, pozytywny wpływ miała również aktywna polityka kredytowa banków oraz pomoc rządowa w ramach programu „Rodzina na swoim”. Na rynku pojawiły się nowe projekty deweloperskie, a wśród nich dwie inwestycje spółki Family House – Koral (przy ul. Czeremchowej) i Perła (7-kondygnacyjny budynek, który powstanie przy ul. Kosińskiego), które miały znaczący wpływ na uzyskany przez dewelopera wynik sprzedaży.

Koral - z dostępnych 102 mieszkań, już 71 znalazło swoich nabywców

– Cieszymy się, że w niespełna 4 miesiące od uruchomienia sprzedaży, osiągnęliśmy tak dobry wynik. To pokazuje, że klienci ufają nam i mimo, że termin realizacji tej inwestycji przypada na I półrocze 2012 r., są w stanie poczekać na własne M – mówi Izabella Łukomska-Pyżalska, wiceprezes Family House.

Wśród 250 sprzedanych mieszkań, największy udział miały lokale dostępne w ramach rozbudowy osiedla Leśnego w Czapurach. W tym roku rozpoczęła się budowa 154 mieszkań, 3- i 4-pokojowych (od 50 do 80 m2) i wszystkie zostały już sprzedane, a do pierwszych z nich, których budowa ruszyła na początku 2010 r., klienci właśnie otrzymują klucze. W styczniu w ofercie pojawią się kolejne mieszkania, które powstaną w zabudowie szeregowej.

Na początku roku Family House sprzedało również 7 ostatnich mieszkań w 3-piętrowym budynku mieszkalnym w Mosinie – Mosina Park, który został ukończony latem tego roku.

W nowym roku

Już niedługo ruszy (budowa) Koral i Perła. W styczniu, ofercie dewelopera pojawi się ok. 100 nowych mieszkań, które powstaną w ramach IV etapu osiedla Leśnego w Czapurach. Ich budowa również rozpocznie się na początku 2011 r.

- Rok 2011 niewątpliwie przyniesie kilka zmian o których już wiemy. Wzrost podatku VAT na nowe mieszkania z 7% na 8% nie powinien jednak w diametralny sposób wpłynąć na sprzedaż, ale wszystko zależy od zachowania się poszczególnych firm i samych klientów. Oczywiście nieunikniony jest wzrost cen brutto, uwzględniający podatek, jednak czy niektórzy deweloperzy nie wykorzystają zaistniałej sytuacji do podwyższenia również swoich cen netto, tego nie można przewidzieć. Jeżeli chodzi o naszą ofertę, to wszyscy klienci mogą być pewni, że w naszych inwestycjach cena netto pozostaje bez zmian, a ze względu na atrakcyjne ceny, które proponujemy, zmiana podatku spowoduje, że za mieszkanie 2-pokojowe o metrażu ok. 42 m2 będzie trzeba zapłacić niespełna 2 tys. zł. więcej - zapewnia Izabella Łukomska-Pyżalska, wiceprezes Family House.

W najbliższym czasie ruszy także realizacja nowoczesnego centrum handlowo-usługowego ze stacją benzynową w Czapurach - Family House Center.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej