Family House: 250 sprzedanych mieszkań

2011-01-06 7:00
Perła - najnowsza inwestycja Family House
Autor: Family House Perła - najnowsza inwestycja Family House

Około 250 sprzedanych mieszkań – z takim wynikiem poznański deweloper Family House zakończył 2010 rok. To wzrost sprzedaży na poziomie przewyższającym 100%. Tym samym ostatni rok dekady, spółka zaliczyła do bardzo udanych.

W 2010 r., w Poznaniu ceny nieruchomości nie ulegały większym wahaniom, pozytywny wpływ miała również aktywna polityka kredytowa banków oraz pomoc rządowa w ramach programu „Rodzina na swoim”. Na rynku pojawiły się nowe projekty deweloperskie, a wśród nich dwie inwestycje spółki Family House – Koral (przy ul. Czeremchowej) i Perła (7-kondygnacyjny budynek, który powstanie przy ul. Kosińskiego), które miały znaczący wpływ na uzyskany przez dewelopera wynik sprzedaży.

Koral - z dostępnych 102 mieszkań, już 71 znalazło swoich nabywców

– Cieszymy się, że w niespełna 4 miesiące od uruchomienia sprzedaży, osiągnęliśmy tak dobry wynik. To pokazuje, że klienci ufają nam i mimo, że termin realizacji tej inwestycji przypada na I półrocze 2012 r., są w stanie poczekać na własne M – mówi Izabella Łukomska-Pyżalska, wiceprezes Family House.

Wśród 250 sprzedanych mieszkań, największy udział miały lokale dostępne w ramach rozbudowy osiedla Leśnego w Czapurach. W tym roku rozpoczęła się budowa 154 mieszkań, 3- i 4-pokojowych (od 50 do 80 m2) i wszystkie zostały już sprzedane, a do pierwszych z nich, których budowa ruszyła na początku 2010 r., klienci właśnie otrzymują klucze. W styczniu w ofercie pojawią się kolejne mieszkania, które powstaną w zabudowie szeregowej.

Na początku roku Family House sprzedało również 7 ostatnich mieszkań w 3-piętrowym budynku mieszkalnym w Mosinie – Mosina Park, który został ukończony latem tego roku.

W nowym roku

Już niedługo ruszy (budowa) Koral i Perła. W styczniu, ofercie dewelopera pojawi się ok. 100 nowych mieszkań, które powstaną w ramach IV etapu osiedla Leśnego w Czapurach. Ich budowa również rozpocznie się na początku 2011 r.

- Rok 2011 niewątpliwie przyniesie kilka zmian o których już wiemy. Wzrost podatku VAT na nowe mieszkania z 7% na 8% nie powinien jednak w diametralny sposób wpłynąć na sprzedaż, ale wszystko zależy od zachowania się poszczególnych firm i samych klientów. Oczywiście nieunikniony jest wzrost cen brutto, uwzględniający podatek, jednak czy niektórzy deweloperzy nie wykorzystają zaistniałej sytuacji do podwyższenia również swoich cen netto, tego nie można przewidzieć. Jeżeli chodzi o naszą ofertę, to wszyscy klienci mogą być pewni, że w naszych inwestycjach cena netto pozostaje bez zmian, a ze względu na atrakcyjne ceny, które proponujemy, zmiana podatku spowoduje, że za mieszkanie 2-pokojowe o metrażu ok. 42 m2 będzie trzeba zapłacić niespełna 2 tys. zł. więcej - zapewnia Izabella Łukomska-Pyżalska, wiceprezes Family House.

W najbliższym czasie ruszy także realizacja nowoczesnego centrum handlowo-usługowego ze stacją benzynową w Czapurach - Family House Center.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej