Fakro w 3D

2009-05-14 16:08
Fakro w 3D
Autor: Fakro Sp. z o.o.

Spółka Fakro, od maja do czerwca 2009, prowadzi serię spotkań skierowanych głównie do architektów i projektantów, przedstawiając firmę oraz swoje najnowsze produkty w zupełnie innej formie – prezentacji stereoskopowej (3D).

Po raz pierwszy w Polsce wykorzystano technikę projekcji trójwymiarowej do przedstawienia produktów stosowanych w branży budowlanej. Efektowna prezentacja z możliwością różnych konfiguracji wzbogaca proste przeglądanie danych oraz pozwala na elastyczne prowadzenie prezentacji na wirtualnych modelach. Technika 3D zastępuje płaskie, często abstrakcyjne, rysunki interaktywnymi modelami przestrzennymi i po raz pierwszy umożliwia oglądającym szczegółowe poznanie zastosowanych w oknach dachowych Fakro rozwiązań konstrukcyjnych i szczegółów technicznych.

Pierwsza seria spotkań z architektami obejmuje 12 miast i zakończy się w czerwcu br. W siedmiu prezentacjach, które już się odbyły (w Lublinie, Zielonej Górze, Białymstoku, Radomiu, Rzeszowie, Gdańsku i Poznaniu) uczestniczyło ponad 500 architektów. Najbliższe spotkanie - już 19 maja w Olsztynie (hotel Warmiński, ul. Kołbrzeska 1, rozpoczęcie o godz. 10:00). Kolejne planowane są na czerwiec - we Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Łodzi (terminy wkrótce!).

Aplikacje oparte o wirtualną rzeczywistość, w której została wykonana prezentacja produktów Fakro, znajdują też zastosowanie w architekturze i budownictwie. Mogą stanowić istotne wsparcie w przygotowywaniu koncepcji oraz sporządzaniu wariantów wykonania projektu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej