Fabryka Xelli w Żabinku będzie produkować wielkowymiarowe bloczki SILKA TEMPO

2012-11-28 11:49
silka tempo xella
Autor: Xella Polska Wielkowymiarowe bloczki SILKA TEMPO są produkowane w fabryce Xella w Żabinku pod Poznaniem.

Bloczki SILKA TEMPO to wielkowymiarowe, wapienno-piaskowe elementy murowe. Przeznaczone do stosowania w budownictwie deweloperskim. Xella zmodernizowała swoją fabrykę w Żabinku, przystosowując linię produkcyjną do produkcji SILKA TEMPO.

Xella zmodernizowała linię produkcyjną w fabryce w Żabinku koło Poznania, gdzię oprócz podstawowych bloczków SILKA są teraz produkowane bloczki SILKA TEMPO. Fabryka jest w stanie wyprodukować 20 tys. m3 bloczków SILKA TEMPO rocznie. Inwestycja w rozbudowę zakładu w Żabinku kosztowała ponad 7 mln złotych. Jest to pierwsza fabryka tego typu w Polsce.

Bloczki SILKA TEMPO są przeznaczone do budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego. Dzięki dużym wymiarom bloczków SILKA skraca się czas budowy. Bloczki SILKA TEMPO, podobnie jak tradycyjne bloczki SILKA, charakteryzują się łatwością montażu. Sciany zbudowane w systemie SILKA TEMPO mają dużą nośność, izolacyjność akustyczną ≥50 dB, dobry współczynnik przewodzenia ciepła. Bloczki SILKA TEMPO spełniają wymagania normy PN-EN 771-2.

SILKA TEMPO pozwala na projektowanie ścian w module o długości 12,5 cm oraz wysokości 10 cm. W przypadku ścian o nietypowych wymiarach, możliwe jest ich wykonanie przy pomocy docinanych elementów SILKA E24S. Zużycie elementów wynosi 3,33 szt./m2

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej