Fabryce Ruukki w Żyrardowie stuknęło 20 lat

2014-06-16 18:27
20 lat fabryki Ruukki w Żyrardowie
Autor: Ruukki Ruukki uruchomiło produkcję w fabryce w Żyrardowie w 1994 roku

Produkcja pokryć dachowych w należącym do Ruukki zakładzie w Żyrardowie ruszyła w 1994 roku. Taka rocznica to doskonała okazja nie tylko do podsumowania dotychczasowych działań firmy, ale również najważniejszych dla branży trendów.

 - Dziś jesteśmy jednym z wiodących producentów pokryć dachowych i elewacyjnych w Polsce. Nasze produkty trafiają nie tylko na rynek krajowy, ale są również eksportowane do wielu krajów w całej Europie – podkreśla Tomasz Soboń, dyrektor zakładu Ruukki w Żyrardowie. - Ciągłe prace badawczo – rozwojowe dają nam przewagę konkurencyjną i jednocześnie możliwość poszerzania oferty o nowe produkty i rozwiązania, czego przykładem jest pierwsza na polskim rynku dachówka modułowa Finnera.

W ciągu kilku ostatnich lat na rynku pojawiło się wiele nowych produktów dachowych, które zrewolucjonizowały myślenie o stalowych pokryciach dachowych. Wspomniana blachodachówka modułowa Finnera (z podgiętą krawędzią startową), wyprodukowana przez Ruukki 4 lata okazała się pionierskim rozwiązaniem i w ślad za nią pojawił się nowy, duży segment blach modułowych. Dziś jest to najszybciej rozwijająca się grupa produktów dachowych z blach stalowych. Innowacyjne produkty Ruukki to także linia systemów solarnych opartych na kolektorach słonecznych (linia Solar). Systemy solarne Ruukki mogą zaspokoić nawet połowę rocznego domowego zapotrzebowania na ciepłą wodę.
- Dzisiaj rynek pokryć dachowych to przede wszystkim jakość i kompleksowy serwis. Stworzona przez nas sieć własnych punktów sprzedaży zapewnia serwis od procesu pomiaru dachu, poprzez wycenę do montażu kompletnego pokrycia. Klienci doceniają takie kompleksowe podejście – mówi Grzegorz Pucek, dyrektor sprzedaży w Ruukki.
Ale 20 lat istnienia fabryki to również część historii samego miasta i mieszkańców związanych z fabryką. Sam zakład stale się rozwija, m.in. dzięki inwestycjom dokonanym przez fińskiego właściciela utworzono centrum rozwojowe Ruukki, gdzie w warunkach treningowych rozwijane są poszczególne produkty firmy.
Jubileusz firma zaakcentowała 13 czerwca spotkaniem w Żyrardowie pracowników Ruukki z przedstawicielami mediów i Urzędu Miasta, podczas którego odbyło się wspólne zwiedzanie zakładu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej