European Property Awards: Skalar Office Center

2011-08-18 11:28
Skalar Office Center
Autor: ARW IMAGE Public Relations Budynek biurowy Skalar Office Center w Poznaniu

Skalar Office Center został nagrodzony w konkursie European Property Awards. Poznański biurowiec znalazł się wśród laureatów na najlepszy projekt architektoniczny. Jest to jedyny polski projekt, który został nagrodzony przez międzynarodowe jury.

European Propery Awards jest częścią konkursu International Property Awards, który organizowany jest od 17 lat. Celem przedsięwzięcia jest nagradzanie najlepszych projektów mieszkaniowych i komercyjnych. Tegoroczny tytuł dla najlepszego projektu w kategorii Office Architecture przypadł autorom projektu biurowca Skalar Office Center, pracowni architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich.
European Property Awards przyznawane są we współpracy z Bloomberg Television i Google. Biurowiec został doceniony przez ekspertów z branży nieruchomości oraz dziennikarzy biznesowej stacji Bloomberg. Zgodnie z zamysłem architektów, biurowiec Skalar został wybudowany w modernistycznej stylistyce, tym samym wpasowując się idealnie w charakter postprzemysłowej dzielnicy Poznania.

- Cieszy nas bardzo, że Skalar Office Center znalazł się w gronie najlepszych europejskich budynków. To wyjątkowe wyróżnienie świadczące o tym, że nasza inwestycja spełnia najwyższe światowe standardy - mówi Agnieszka Grzmil, wiceprezes spółki Górecka Projekt.
Gala wręczenia nagród odbędzie się 23 września w Londynie. Poznański biurowiec razem z innymi wyróżnionymi na europejskich galach, powalczy o pozycję na Starym Kontynencie

Skalar Office Center

Skalar Office Center ma ponad 14 tys. m 2 powierzchni biurowych i jest najnowocześniejszym budynkiem biurowym klasy A, w stolicy Wielkopolski. Poznański biurowiec wyróżnia sie komfortem wnętrz, zapewnia najbardziej nowoczesne rozwiązania z dziedziny klimatyzacji oraz regulacji wilgoci powietrza. Podwieszane na 3 metry sufity zapewniają poczucie otwartej przestrzeni.
W obiekcie dostępne są również szybkobieżne windy, które umożliwiają sprawne pokonanie 6 kondygnacji obiektu. Biurowiec został odddany do użytku pod koniec 2010 roku.
Za inwestycję odpowiedzialna jest Grupa PBG DOM. Biurowiec znajduje sie w Poznaniu u zbiegu ulic Góreckiej i Hetmańskiej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej