ERBUD przekazał szpitalowi sprzęt specjalistyczny i pomaga domom dziecka

2020-06-01 15:49
Erbud pomaga Szpital Specjalistyczny  Brzeziny
Autor: Powiatowe Centrum Zdrowia w Brzezinach Szpital Specjalistyczny w Brzezinach otrzymał pomoc od firmy ERBUD

ERBUD przekazał Powiatowemu Centrum Zdrowia w Brzezinach dwa respiratory o wartości blisko 210 tys. złotych. Wsparcie otrzymały także domy dziecka.

Oprócz dwóch respiratorów Hamilton C-1 spółka podarowała szpitalowi w Brzezinach m.in. ultrasonograf, zestawy do nebulizacji oraz 20 bronchoskopów. To Powiatowe Centrum Zdrowia powstało w 12-tysięcznych Brzezinach i jest jednym z najnowocześniejszych szpitali w województwie łódzkim.

Jako społeczeństwo znaleźliśmy się obecnie w bardzo trudnej sytuacji, która wymaga zaangażowania od każdego z nas. Mam nadzieję, że zdamy ten test pozytywnie i to nas wzmocni jako wspólnotę, w przeciwnym razie negatywne skutki odczujemy wszyscy. Jako firma dorzuciliśmy swoją cegiełkę w ramach pomocy dla szpitali i zakupiliśmy dwa respiratory dla szpitala w Brzezinach. Z kolei nasza Fundacja, która na co dzień pomaga domom dziecka, zaopatrzyła je w środki ochrony osobistej: płyny do dezynfekcji, maseczki i rękawiczki – informuje Dariusz Grzeszczak, prezes zarządu ERBUD S.A.

Ponadto, na początku kwietnia 2020, Fundacja ERBUD „Wspólne wyzwania” im. Eryka Grzeszczaka przekazała Regionalnemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu (przekształcony w szpital zakaźny) 10 tys. zł. Szpital przeznaczył pieniądze na potrzebne środki ochrony osobistej: rękawiczki jednorazowe, środki do dezynfekcji, jednorazowe ręczniki oraz nawilżane chusteczki.

Grupa kapitałowa ERBUD to jedna z największych polskich grup budowlanych. Istnieje od 1990 roku. Świadczy usługi w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w budownictwie kubaturowym, inżynieryjno-drogowym, przemysłowym i energetycznym. Rocznie firma realizuje projekty o wartości około 2 mld zł. Od 2007 roku spółka ERBUD S.A. jest notowana na GPW w Warszawie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej