ERBUD przekazał szpitalowi sprzęt specjalistyczny i pomaga domom dziecka

2020-06-01 15:49
Erbud pomaga Szpital Specjalistyczny  Brzeziny
Autor: Powiatowe Centrum Zdrowia w Brzezinach Szpital Specjalistyczny w Brzezinach otrzymał pomoc od firmy ERBUD

ERBUD przekazał Powiatowemu Centrum Zdrowia w Brzezinach dwa respiratory o wartości blisko 210 tys. złotych. Wsparcie otrzymały także domy dziecka.

Oprócz dwóch respiratorów Hamilton C-1 spółka podarowała szpitalowi w Brzezinach m.in. ultrasonograf, zestawy do nebulizacji oraz 20 bronchoskopów. To Powiatowe Centrum Zdrowia powstało w 12-tysięcznych Brzezinach i jest jednym z najnowocześniejszych szpitali w województwie łódzkim.

Jako społeczeństwo znaleźliśmy się obecnie w bardzo trudnej sytuacji, która wymaga zaangażowania od każdego z nas. Mam nadzieję, że zdamy ten test pozytywnie i to nas wzmocni jako wspólnotę, w przeciwnym razie negatywne skutki odczujemy wszyscy. Jako firma dorzuciliśmy swoją cegiełkę w ramach pomocy dla szpitali i zakupiliśmy dwa respiratory dla szpitala w Brzezinach. Z kolei nasza Fundacja, która na co dzień pomaga domom dziecka, zaopatrzyła je w środki ochrony osobistej: płyny do dezynfekcji, maseczki i rękawiczki – informuje Dariusz Grzeszczak, prezes zarządu ERBUD S.A.

Ponadto, na początku kwietnia 2020, Fundacja ERBUD „Wspólne wyzwania” im. Eryka Grzeszczaka przekazała Regionalnemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu (przekształcony w szpital zakaźny) 10 tys. zł. Szpital przeznaczył pieniądze na potrzebne środki ochrony osobistej: rękawiczki jednorazowe, środki do dezynfekcji, jednorazowe ręczniki oraz nawilżane chusteczki.

Grupa kapitałowa ERBUD to jedna z największych polskich grup budowlanych. Istnieje od 1990 roku. Świadczy usługi w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w budownictwie kubaturowym, inżynieryjno-drogowym, przemysłowym i energetycznym. Rocznie firma realizuje projekty o wartości około 2 mld zł. Od 2007 roku spółka ERBUD S.A. jest notowana na GPW w Warszawie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej