Erbud konsoliduje spółki drogowe PRD i Rembet Plus

2010-10-04 14:53

Zarząd spółki Erbud SA planuje połączenie spółek drogowych grupy, tj. PRD SA (Przedsiębiorstwo Robót Drogowych SA) oraz Rembet Plus Sp. z o.o. Połączenie spółek planowane jest na 31 grudnia 2010 r. Erbud jest jedynym akcjonariuszem spółki PRD i większościowym udziałowcem spółki Rembet Plus.

Połączenie odbędzie się przez przejęcie całego majątku spółki Rembet Plus przez spółkę PRD w zamian za akcje. W wyniku połączenia kapitał akcyjny spółki przejmującej (PRD) zostanie podwyższony o 200 000 zł w drodze emisji 4000 nowych akcji zwykłych na okaziciela serii B o wartości 50 zł każda, które otrzymają wspólnicy Rembetu w zamian za udziały, z zachowaniem aktualnych proporcji udziałów w spółce przejmowanej.

Konsolidacja spółek drogowych pozwoli na wzmocnienie potencjału produkcyjno-ekonomicznego PRD oraz wykorzystanie efektu skali w celu dalszego dynamicznego rozwoju Grupy Erbud w segmencie inżynieryjno-drogowym. Doskonałe zaplecze techniczne, doświadczenie i referencje a także wysokiej klasy kadra menedżerska i wykonawcza konsolidowanych podmiotów są doskonałą bazą dla ekspansji PRD na rynku lokalnym i ogólnopolskim.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej