Emisja Nanotel zakończona sukcesem - spółka pozyskała 1 mln zł

2010-06-28 15:54

Nanotel S.A. – wyspecjalizowana firma działająca w obszarze budownictwa dla telekomunikacji oraz systemów pomp ciepła – zakończyła sukcesem prywatną emisję akcji, w ramach której pozyskała 1 mln zł. Całość emisji została sprzedana w ciągu trzech tygodni, a popyt zgłaszany przez inwestorów był większy od oczekiwań spółki. Pozyskane środki Nanotel przeznaczy m.in. na zwiększenie oferty usług oraz modernizację parku maszynowego.

Debiut planowany jest na 30 lipca br., podczas uroczystości NewConnect Convention 2010. Funkcję Oferującego podczas oferty pełnił Wrocławski Dom Maklerski S.A., a Autoryzowanym Doradcą jest CEE Capital sp. z o.o.

- Mimo ciągle niestabilnej sytuacji na rynku finansowym całość emisji została sprzedana w ciągu trzech tygodni, a zainteresowanie inwestorów przerosło nasze oczekiwania. Jednakże jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży zdecydowaliśmy, że nie będziemy zmieniać wielkości oferty, niezależnie od zgłaszanego popytu. W tym przypadku mogłaby być to kwota znacząco wyższa, jednak na obecnym etapie nie chcieliśmy dopuścić do rozwodnienia akcjonariatu – tłumaczy Daniel Wojnarowicz, prezes zarządu Nanotel S.A.

Środki pozyskane z emisji akcji zostaną przeznaczone m.in. na zwiększenie oferty usług oraz modernizację parku maszynowego.

- Nasza działalność koncentruje się na dwóch segmentach rynku tj. na projektowaniu i realizacji sieci teleinformatycznych dla dużych odbiorców oraz na kompleksowym wykonawstwie systemów pomp ciepła głównie dla klientów indywidualnych. Na początku działalności nasz core business stanowiły działania w obszarze telekomunikacji, natomiast obecnie nasze przychody są w porównywalnym stopniu zdywersyfikowane przez obydwa te obszary. Rynek pomp ciepła rośnie bardzo dynamicznie, a jego potencjał rozwoju w Polsce jest jeszcze niezwykle duży. Dlatego też, pozyskane środki przeznaczymy głównie na inwestycje w systemy pomp ciepła. Spodziewamy się, że efekty inwestycji w tym obszarze będą już odczuwalne w br., w którym prognozujemy osiągnięcie przychodów na poziomie 2,3 mln zł oraz 230 tys. zł zysku netto – tłumaczy prezes Daniel Wojnarowicz.

Wyniki i prognozy finansowe Nanotel S.A.

Wyniki i prognozy finansowe Nanotel S.A.
Autor: Nanotel S.A.

*Wyniki 2008 roku były obciążone nakładami inwestycyjnymi w budowę działu pomp ciepła i marki Nanoterm szacowanymi na ok. 1 mln zł.

Niedawno spółka informowała o podpisaniu kontraktu z Telefonią Dialog S.A., w ramach którego Nanotel S.A. będzie uczestniczył w budowie największej w Polsce sieci optotelekomunikacyjnej. Całkowity koszt projektu oszacowano na niemal 56 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej