EKO Lafarge

2009-02-17 12:47

Już po raz dziewiąty redakcyjna kapituła "Echa Dnia" przyznała statuetki Lidera Regionu, tym razem za osiągnięcia w roku 2008. W kategorii "Ekologia" nagrodę zdobył Lafarge Cement jako firma przyjazna środowisku.

Nagroda kieleckiego dziennika jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień województwa świętokrzyskiego i przyznawana jest firmom, instytucjom i ludziom, którzy według kapituły najlepiej budowali prestiż i rangę województwa świętokrzyskiego w ciągu całego roku. Nagroda została wręczona na uroczystej gali "Echa Dnia" w Kielcach.

Ochrona środowiska w cementowniach Lafarge w Polsce polega, m.in. na zmniejszeniu zużycia energii (około 45%), redukcji pyłów, emisji CO2 (o ponad 25%), tlenków azotu czy siarki. Mniej zużytego węgla przy produkcji cementu, to efekt używania paliw alternatywnych, które stanowią ponad 35% stosowanych paliw w zakładach. We wrześniu 2008 roku Lafarge Cement SA podpisał umowę z Grupą Chemiczną Ciech, dotyczącą zastosowania wysokiej jakości popiołów lotnych - odpadów przy produkcji chemicznej, które będą wykorzystywane do produkcji cementu.
Dzięki specjalistycznym instalacjom i filtrom w zakładach cementowych Lafarge w Polsce notuje się najniższą emisję pyłów w kraju – poniżej 10mg/m3.
Wszystkie te czynniki sprawiają, że cementownie można nazwać przyjaznymi dla środowiska.

Lafarge to światowy lider w produkcji materiałów budowlanych, zajmujący czołowe pozycje we wszystkich branżach swojej działalności: cementu, betonu i kruszyw oraz gipsu. Na świecie zatrudnia 90 000 pracowników w 76 krajach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej