EKO Lafarge

2009-02-17 12:47

Już po raz dziewiąty redakcyjna kapituła "Echa Dnia" przyznała statuetki Lidera Regionu, tym razem za osiągnięcia w roku 2008. W kategorii "Ekologia" nagrodę zdobył Lafarge Cement jako firma przyjazna środowisku.

Nagroda kieleckiego dziennika jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień województwa świętokrzyskiego i przyznawana jest firmom, instytucjom i ludziom, którzy według kapituły najlepiej budowali prestiż i rangę województwa świętokrzyskiego w ciągu całego roku. Nagroda została wręczona na uroczystej gali "Echa Dnia" w Kielcach.

Ochrona środowiska w cementowniach Lafarge w Polsce polega, m.in. na zmniejszeniu zużycia energii (około 45%), redukcji pyłów, emisji CO2 (o ponad 25%), tlenków azotu czy siarki. Mniej zużytego węgla przy produkcji cementu, to efekt używania paliw alternatywnych, które stanowią ponad 35% stosowanych paliw w zakładach. We wrześniu 2008 roku Lafarge Cement SA podpisał umowę z Grupą Chemiczną Ciech, dotyczącą zastosowania wysokiej jakości popiołów lotnych - odpadów przy produkcji chemicznej, które będą wykorzystywane do produkcji cementu.
Dzięki specjalistycznym instalacjom i filtrom w zakładach cementowych Lafarge w Polsce notuje się najniższą emisję pyłów w kraju – poniżej 10mg/m3.
Wszystkie te czynniki sprawiają, że cementownie można nazwać przyjaznymi dla środowiska.

Lafarge to światowy lider w produkcji materiałów budowlanych, zajmujący czołowe pozycje we wszystkich branżach swojej działalności: cementu, betonu i kruszyw oraz gipsu. Na świecie zatrudnia 90 000 pracowników w 76 krajach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej