Echo Investment z 53-milionowym zyskiem

2009-05-20 14:00
Małe Naramowice
Autor: Echo Investment

Zysk dewelopera w I kwartale2009 roku wyniósł blisko 53 mln zł i jest wyższy o 50% od przychodów z analogicznego okresu roku ubiegłego. Na koniec I kwartału 2009 Echo Investment miał ponad 211 mln zł środków pieniężnych.

Pozytywny wpływ na wynik w bieżącym okresie miały przychody osiągnięte ze sprzedaży projektów mieszkaniowych i wynajmu powierzchni biurowej i komercyjnej. Istotna była także aktualizacja wartości godziwej, uwzględniająca kwartalne różnice kursów euro i dolara oraz zmianę poziomu przychodów operacyjnych netto, a także wycena zabezpieczających aktywów finansowych. Znaczący wpływ miało zaksięgowanie przychodów z tytułu zawartych umów ostatecznych sprzedaży projektów mieszkaniowych: w Warszawie - przy ul. Inflanckiej (III etap) i Zwycięzców (II etap), Poznaniu - Osiedle Naramowice (III etap) i Bilczy k. Kielc (Osiedle Bilcza II).

Wynik na działalności operacyjnej wyniósł na koniec I kwartału 2009 roku 402 mln zł i był wyższy o ok. 875% w stosunku do EBIT na koniec I kwartału 2008. Całkowita wartość aktywów przekroczyła 1 mld euro i była wyższa o ponad 36% w stosunku do wartości aktywów z końca I kwartału roku poprzedniego. Poziom kapitału własnego osiągnął blisko 0,4 mld euro i był o ponad 10% wyższy od wartości z analogicznego okresu ubiegłego roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej