Echo Investment - deweloperska Perła Polskiej Giełdy 2008

2008-05-09 12:00

Najlepszą spółką deweloperską w rankingu dziennika Parkiet - Najbardziej Wartościowych Przedsiębiorstw "Perły Polskiej Giełdy 2008" - jest Echo Investment. Firma znalazła się też w pierwszej trójce rankingu "100 Najcenniejszych Firm" Newsweeka w kategorii branża budowlana, a Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych bardzo wysoko oceniło poziom relacji inwestorskich spółki.

W rankingu ""Perły Polskiej Giełdy 2008" - przygotowanym przez dziennik giełdy Parkiet - Echo Investment została sklasyfikowana najwyżej ze wszystkich spółek deweloperskich i znalazła się na 11. miejscu (awans o 2 miejsca w stosunku do poprzedniego roku) w zestawieniu branży finansowej, obejmującej sektor deweloperski. W rankingu ogólnym firma zajęła 50. miejsce (awans o 23 pozycje). Głównymi kryteriami rankingu, który pozwolił wyłonić najbardziej wartościowe spółki warszawskiego parkietu były wskaźniki ekonomiczne: zmiana przychodów, zysku operacyjnego, wartości rynkowej w 2007 r. w porównaniu z 2006 r.

W rankingu tygodnika Newsweek "100 Najcenniejszych Firm" Echo Investment zajęła 3. miejsce w kategorii branża budowlana i 52. miejsce w zestawieniu generalnym. W badaniu analizowano spółki, które wyróżniają się wielkością przychodów, zyskownością, i które przede wszystkim są uznawane przez Polaków za ważne i cenione marki.

Firma doceniona została także w rankingu relacji inwestorskich spółek z indeksu mWIG40 przygotowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych - zajęła 3. miejsce w kategorii "Ocena serwisu www" i 16. w klasyfikacji generalnej. Opinii poddano zawartość merytoryczną witryny internetowej, jakość komunikacji za jej pośrednictwem, raporty kwartalne i roczne, prognozy finansowe, przestrzeganie zasad Corporate Governance i wszelkie działania na rzecz dobrego kontaktu między spółką a inwestorami.

Office Park w Kielcach - siedziba Echo Investment, Barlinka i Cersanitu.

Echo Investment SA to firma inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych segmentach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym - do dzisiaj zrealizowała w 28 miastach Polski 79 projektów o łącznej powierzchni ok. 650 tys. m2. Od 1996 r. Echo Investment notowane jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Ostatnie inwestycje spółki to nabycie gruntów pod cztery duże projekty mieszkaniowe w Łodzi i Wrocławiu, biura w Łodzi, Katowicach i Krakowie, a także centra handlowe w Kaliszu, Koszalinie i rumuńskim Brasov. Plany inwestycyjne spółki do roku 2013 obejmują realizację 45 nowych inwestycji, znaczące zwiększenie nakładów inwestycyjnych i zakup terenów pod kolejne projekty. Łączna powierzchnia wynajmowalna i przeznaczona na sprzedaż w planowanych inwestycjach przekracza 1 mln m2.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej