Echo Investment - deweloperska Perła Polskiej Giełdy 2008

2008-05-09 12:00

Najlepszą spółką deweloperską w rankingu dziennika Parkiet - Najbardziej Wartościowych Przedsiębiorstw "Perły Polskiej Giełdy 2008" - jest Echo Investment. Firma znalazła się też w pierwszej trójce rankingu "100 Najcenniejszych Firm" Newsweeka w kategorii branża budowlana, a Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych bardzo wysoko oceniło poziom relacji inwestorskich spółki.

W rankingu ""Perły Polskiej Giełdy 2008" - przygotowanym przez dziennik giełdy Parkiet - Echo Investment została sklasyfikowana najwyżej ze wszystkich spółek deweloperskich i znalazła się na 11. miejscu (awans o 2 miejsca w stosunku do poprzedniego roku) w zestawieniu branży finansowej, obejmującej sektor deweloperski. W rankingu ogólnym firma zajęła 50. miejsce (awans o 23 pozycje). Głównymi kryteriami rankingu, który pozwolił wyłonić najbardziej wartościowe spółki warszawskiego parkietu były wskaźniki ekonomiczne: zmiana przychodów, zysku operacyjnego, wartości rynkowej w 2007 r. w porównaniu z 2006 r.

W rankingu tygodnika Newsweek "100 Najcenniejszych Firm" Echo Investment zajęła 3. miejsce w kategorii branża budowlana i 52. miejsce w zestawieniu generalnym. W badaniu analizowano spółki, które wyróżniają się wielkością przychodów, zyskownością, i które przede wszystkim są uznawane przez Polaków za ważne i cenione marki.

Firma doceniona została także w rankingu relacji inwestorskich spółek z indeksu mWIG40 przygotowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych - zajęła 3. miejsce w kategorii "Ocena serwisu www" i 16. w klasyfikacji generalnej. Opinii poddano zawartość merytoryczną witryny internetowej, jakość komunikacji za jej pośrednictwem, raporty kwartalne i roczne, prognozy finansowe, przestrzeganie zasad Corporate Governance i wszelkie działania na rzecz dobrego kontaktu między spółką a inwestorami.

Office Park w Kielcach - siedziba Echo Investment, Barlinka i Cersanitu.

Echo Investment SA to firma inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych segmentach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym - do dzisiaj zrealizowała w 28 miastach Polski 79 projektów o łącznej powierzchni ok. 650 tys. m2. Od 1996 r. Echo Investment notowane jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Ostatnie inwestycje spółki to nabycie gruntów pod cztery duże projekty mieszkaniowe w Łodzi i Wrocławiu, biura w Łodzi, Katowicach i Krakowie, a także centra handlowe w Kaliszu, Koszalinie i rumuńskim Brasov. Plany inwestycyjne spółki do roku 2013 obejmują realizację 45 nowych inwestycji, znaczące zwiększenie nakładów inwestycyjnych i zakup terenów pod kolejne projekty. Łączna powierzchnia wynajmowalna i przeznaczona na sprzedaż w planowanych inwestycjach przekracza 1 mln m2.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej