Dzień Bezpieczeństwa w ROCKWOOL Polska

2017-05-11 17:30
Dzień Bezpieczeństwa w Rockwool Polska
Autor: Rockwool Polska Dzień Bezpieczeństwa w Rockwool Polska, symulator operatora wózka widłowego

Najlepiej żeby był rok, dobrze jak jest tydzień, może być i Dzień Bezpieczeństwa, tak jak na przykład w firmie Rockwool Polska. A wszystko po to, żeby przypominać o randze bezpieczeństwa pracy i standardach BHP. Można to robić na wiele sposobów...

Rockwool Polska
Autor: Rockwool Polska Tak się produkuje w Rockwool Polska

W Rockwool Polska zapewniają, że w firmie nie poprzestaje się na działaniach wymaganych ustawowo i sztampowych szkoleniach. Dowodem na to jest organizowany raz w roku Dzień Bezpieczeństwa, podczas którego wszyscy pracownicy mają okazję pogłębić swoją wiedzę z dziedziny BHP, również w duchu rywalizacji i z przymrużeniem oka. W tym roku został on zorganizowany 28 kwietnia.

– Dla naszych pracowników bezpieczeństwo pracy nie jest tylko pustym hasłem. Dzięki prowadzonym od lat aktywnym działaniom edukacyjnym, stało się ono wartością nadrzędną dla każdego z nas. Wszyscy jesteśmy zaangażowani w przestrzeganie i tworzenie nowych zasad BHP. Nasze działania obejmują promocję bezpieczeństwa nie tylko na terenie naszych zakładów, ale także podczas podróży do i z pracy oraz w codziennym życiu. Ważne jest tutaj hasło: bezpieczeństwo zaczyna się od Ciebie – podkreśla Andrzej Wiater, menedżer ds. BHP Grupy ROCKWOOL.

Polecamy też Tydzień Bezpieczeństwa pracy na polskich budowach >>

W programie rockwoolowego Dnia Bezpieczeństwa, w tym roku był to 28 kwietnia, odbyły się m.in. wykłady z różnych zakresów BHP oraz konkursy i zabawy, dzięki którym w zasadzie nielubiane przez pracowników słowo BHP, z całym jego bagażem treści, miało stać się bardziej przyjazne. Były więc warsztaty dotyczące zdrowego odżywiania, ale też i o środkach ochrony indywidualnej. Można było przejść tor przeszkód w alkogoglach (symulujących stan po spożyciu alkoholu), na symulatorze poczuć się jak operator wózka widłowego lub przymierzyć kombinezon geriatryczny, aby poczuć przedsmak starszego wieku. Były też konkursy oraz testy wiedzy o bezpieczeństwie (z Olimpiadą BHP włącznie). Trzeba tu dodać, że podczas dnia Bezpieczeństwa pracownikom mogły towarzyszyć rodziny.br /> – Dzięki takim akcjom rośnie świadomość, że bezpieczeństwo to wielka wartość i coś, o co każdy z nas musi sam dbać, a nie tylko formalne przepisy. Zabawna forma sprawia, że poszerzanie wiedzy jest przyjemnością. Szczególnie dla naszych dzieci, które poprzez gry zdobywają niezbędną im w przyszłości, bez względu na to co będą robić, wiedzę i świadomość – mówił jeden z uczestników Dnia Bezpieczeństwa w Rockwool Polska.

Muratorplus.pl od początku swojej działalności (tj. od roku 2000) jest mocno przejęty stanem bezpieczeństwa na budowach oraz w zakładach przemysłowych związanych z budownictwem. Od początku jesteśmy patronem medialnym Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, chętnie piszemy o wszelkich inicjatywach podnoszących wiedzę i kulturę z dziedziny BHP. Brawo Rockwool Polska!

Zobacz, ile było wypadków na budowach w roku 2016 >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej