Dzień Bezpieczeństwa w ROCKWOOL Polska

2017-05-11 17:30
Dzień Bezpieczeństwa w Rockwool Polska
Autor: Rockwool Polska Dzień Bezpieczeństwa w Rockwool Polska, symulator operatora wózka widłowego

Najlepiej żeby był rok, dobrze jak jest tydzień, może być i Dzień Bezpieczeństwa, tak jak na przykład w firmie Rockwool Polska. A wszystko po to, żeby przypominać o randze bezpieczeństwa pracy i standardach BHP. Można to robić na wiele sposobów...

Rockwool Polska
Autor: Rockwool Polska Tak się produkuje w Rockwool Polska

W Rockwool Polska zapewniają, że w firmie nie poprzestaje się na działaniach wymaganych ustawowo i sztampowych szkoleniach. Dowodem na to jest organizowany raz w roku Dzień Bezpieczeństwa, podczas którego wszyscy pracownicy mają okazję pogłębić swoją wiedzę z dziedziny BHP, również w duchu rywalizacji i z przymrużeniem oka. W tym roku został on zorganizowany 28 kwietnia.

– Dla naszych pracowników bezpieczeństwo pracy nie jest tylko pustym hasłem. Dzięki prowadzonym od lat aktywnym działaniom edukacyjnym, stało się ono wartością nadrzędną dla każdego z nas. Wszyscy jesteśmy zaangażowani w przestrzeganie i tworzenie nowych zasad BHP. Nasze działania obejmują promocję bezpieczeństwa nie tylko na terenie naszych zakładów, ale także podczas podróży do i z pracy oraz w codziennym życiu. Ważne jest tutaj hasło: bezpieczeństwo zaczyna się od Ciebie – podkreśla Andrzej Wiater, menedżer ds. BHP Grupy ROCKWOOL.

Polecamy też Tydzień Bezpieczeństwa pracy na polskich budowach >>

W programie rockwoolowego Dnia Bezpieczeństwa, w tym roku był to 28 kwietnia, odbyły się m.in. wykłady z różnych zakresów BHP oraz konkursy i zabawy, dzięki którym w zasadzie nielubiane przez pracowników słowo BHP, z całym jego bagażem treści, miało stać się bardziej przyjazne. Były więc warsztaty dotyczące zdrowego odżywiania, ale też i o środkach ochrony indywidualnej. Można było przejść tor przeszkód w alkogoglach (symulujących stan po spożyciu alkoholu), na symulatorze poczuć się jak operator wózka widłowego lub przymierzyć kombinezon geriatryczny, aby poczuć przedsmak starszego wieku. Były też konkursy oraz testy wiedzy o bezpieczeństwie (z Olimpiadą BHP włącznie). Trzeba tu dodać, że podczas dnia Bezpieczeństwa pracownikom mogły towarzyszyć rodziny.br /> – Dzięki takim akcjom rośnie świadomość, że bezpieczeństwo to wielka wartość i coś, o co każdy z nas musi sam dbać, a nie tylko formalne przepisy. Zabawna forma sprawia, że poszerzanie wiedzy jest przyjemnością. Szczególnie dla naszych dzieci, które poprzez gry zdobywają niezbędną im w przyszłości, bez względu na to co będą robić, wiedzę i świadomość – mówił jeden z uczestników Dnia Bezpieczeństwa w Rockwool Polska.

Muratorplus.pl od początku swojej działalności (tj. od roku 2000) jest mocno przejęty stanem bezpieczeństwa na budowach oraz w zakładach przemysłowych związanych z budownictwem. Od początku jesteśmy patronem medialnym Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, chętnie piszemy o wszelkich inicjatywach podnoszących wiedzę i kulturę z dziedziny BHP. Brawo Rockwool Polska!

Zobacz, ile było wypadków na budowach w roku 2016 >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej