Dużo energii do działania w sytuacjach niepewnych zasad

2008-01-02 11:13

Dla firmy CEMEX Polska rok 2007 był trudny pod względem planowania rozwoju firmy. Utrzymywał się duży popyt na materiały budowlane, ale nie można go było zaspokoić. Głównie z powodu niepewnych zasad dostępu do okrojonych limitów CO2 - twierdzi Rüdiger Kuhn, prezes CEMEX Polska.

Dla CEMEX Polska rok 2007 był udany pod wieloma względami. Zdecydowanie największym wyzwaniem, któremu musieliśmy sprostać, było zarządzanie sprzedażą w sytuacji zapotrzebowania na materiały budowlane, przekraczającego nasze zdolności produkcyjne. Dostępnymi produktami daliśmy radę zarządzić w sposób, który nie zakłócił naszych relacji z klientami. Dodatkowo uruchomiliśmy nowoczesne Centrum Obsługi Klienta wraz z wachlarzem nowych usług. A wszystko to w trakcie stabilizacji systemów oraz nowych - w niektórych obszarach - strukturach organizacyjnych.

Pomimo bardzo dobrej koniunktury w sektorze budowlanym, rok 2007 był rokiem bardzo trudnym pod względem planowania rozwoju firmy. Głównie z powodu niepewnych zasad dostępu do okrojonych limitów CO2. Z jednej strony rynek woła nieustannie o więcej materiałów budowlanych, z drugiej strony producentom trudno podejmować odważne decyzje inwestycyjne. A niemożność pełnego zaspokojenia popytu na rynku zawsze rozczarowuje.

Analitycy rynku budowlanego twierdzą, że dobra koniunktura utrzyma się przez najbliższe lata. Tak więc na Nowy Rok wszystkim przedsiębiorcom w sektorze budowlanym życzę dużo energii do działania i jak najlepszego wykorzystania sprzyjających warunków na rynku.

Rüdiger Kuhn
Autor: CEMEX Polska Rüdiger Kuhn, prezes CEMEX Polska
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej