Dużo energii do działania w sytuacjach niepewnych zasad

2008-01-02 11:13

Dla firmy CEMEX Polska rok 2007 był trudny pod względem planowania rozwoju firmy. Utrzymywał się duży popyt na materiały budowlane, ale nie można go było zaspokoić. Głównie z powodu niepewnych zasad dostępu do okrojonych limitów CO2 - twierdzi Rüdiger Kuhn, prezes CEMEX Polska.

Dla CEMEX Polska rok 2007 był udany pod wieloma względami. Zdecydowanie największym wyzwaniem, któremu musieliśmy sprostać, było zarządzanie sprzedażą w sytuacji zapotrzebowania na materiały budowlane, przekraczającego nasze zdolności produkcyjne. Dostępnymi produktami daliśmy radę zarządzić w sposób, który nie zakłócił naszych relacji z klientami. Dodatkowo uruchomiliśmy nowoczesne Centrum Obsługi Klienta wraz z wachlarzem nowych usług. A wszystko to w trakcie stabilizacji systemów oraz nowych - w niektórych obszarach - strukturach organizacyjnych.

Pomimo bardzo dobrej koniunktury w sektorze budowlanym, rok 2007 był rokiem bardzo trudnym pod względem planowania rozwoju firmy. Głównie z powodu niepewnych zasad dostępu do okrojonych limitów CO2. Z jednej strony rynek woła nieustannie o więcej materiałów budowlanych, z drugiej strony producentom trudno podejmować odważne decyzje inwestycyjne. A niemożność pełnego zaspokojenia popytu na rynku zawsze rozczarowuje.

Analitycy rynku budowlanego twierdzą, że dobra koniunktura utrzyma się przez najbliższe lata. Tak więc na Nowy Rok wszystkim przedsiębiorcom w sektorze budowlanym życzę dużo energii do działania i jak najlepszego wykorzystania sprzyjających warunków na rynku.

Rüdiger Kuhn
Autor: CEMEX Polska Rüdiger Kuhn, prezes CEMEX Polska
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej