Drutex zdobywa nowe kontrakty

2010-01-28 12:48

Jeden z największych producentów okien i drzwi w Europie ogłosił, że wkracza na nowe rynki zagraniczne poszerzając swoje kanały zbytu o Egipt, Chorwację, Słowenię, Majorkę i Sardynię. Kontrakty zostały zawarte podczas tegorocznych targów budowlanych BUDMA, na których Drutex, jako jeden z nielicznych w branży, był obecny w charakterze wystawcy.

Drutex urzeczywistnia strategiczny plan szybkiej ekspansji na coraz większą liczbę rynków światowych. Do tej pory firma działała w 15 europejskich krajach, a także w USA, Meksyku, Kanadzie, Australii i na Bliskim Wschodzie. Tylko w roku 2009 firma rozszerzyła zakres swojej działalności na terenie Europy o 15% , co pozwoliło spółce osiągnąć wielkość eksportu stanowiącą 40% całkowitych przychodów. Głównym rynkiem eksportowym wciąż pozostają Niemcy stanowiące 20% przychodów spółki. Duży udział w sprzedaży Druteksu mają także Francja, Włochy oraz Czechy i Słowacja. Największym powodzeniem cieszą się okna z PVC, których udział w sprzedaży eksportowej wynosi 96%. Dość dużą wartość osiągają również produkty z aluminium i drewna (stanowiące 4% całkowitej sprzedaży eksportowej).

Pomimo kryzysu, spółka z własnych środków finansuje i rozwija sprzedaż oraz realizuje kolejne inwestycje produktowe i technologiczne, dzięki którym zyskuje nowych klientów. Podczas tegorocznych targów BUDMA w Poznaniu firma podpisała umowy na sprzedaż swoich produktów do kolejnych pięciu nowych krajów: Egiptu, Chorwacji, Słowenii, Majorki i Sardynii. Spółka zdobyła ponadto nowych klientów w krajach skandynawskich, na których prowadzi działalność już od kilku lat. Dotychczas eksport Druteksu do tych krajów wynosił 1% całkowitych obrotów firmy. Podpisanie kolejnych umów pozwoli firmie zwiększyć udział na tych rynkach do ok. 5%. Sprzedaż będzie realizowana za pomocą umów dealerskich, zaś dostawy będą organizowane bezpośrednio przez producenta do siedziby wskazanej przez klienta.

- Zwiększenie intensywności współpracy z krajami skandynawskimi, zaliczanymi do czołówki światowych liderów pod względem konkurencyjności, innowacyjności i przedsiębiorczości szczególnie nas cieszy. Wierzę, że będziemy skutecznie poszerzać kanały dystrybucji, oferując klientom certyfikowane i nowoczesne produkty. Nowe rynki są bardzo obiecujące, ale również bardzo złożone z punktu widzenia dystrybucji oraz intensywnej konkurencji. Dzięki optymalizacji procesów biznesowych w naszej firmie i realizacji współpracy z uznanymi na tamtejszych rynkach firmami jesteśmy pewni kolejnych sukcesów - mówi Leszek Gierszewski, prezes spółki Drutex.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej