Dom Development podsumowuje rok 2006

2007-01-10 14:58

Ostatnie 12 miesięcy to dla warszawskiego dewelopera 1755 sprzedanych mieszkań i domów. Dla porównania, w całym 2005 roku firma znalazła nabywców na około 1,5 tys. lokali.

Szczególną popularnością cieszyły się wśród klientów mieszkania w segmencie popularnym - sprzedano ich 1227. Apartamenty o podwyższonym standardzie znalazły 459 nabywców, a luksusowe - 40.  29 klientów dewelopera zdecydowało się na zakup domów.

Rok

 2006 

 2005 

 Liczba sprzedanych mieszkań i domów

1755

1537

 Liczba przekazanych klientom mieszkań i domów 

1522

951

- Drugie półrocze jest tradycyjnie lepszym dla nas okresem niż pierwsze - podsumowuje Jarosław Szanajca, prezes zarządu firmy. - Ubiegły rok potwierdził tę tendencję, dzięki czemu zanotowaliśmy rekordowe wyniki. Sprzedane mieszkania, realizowane obecnie inwestycje oraz poczynione w ostatnim czasie zakupy ziemi utwierdzają mnie w przekonaniu, że spółka nadal będzie dynamicznie rozwijać się na wzrostowym rynku. Nasi akcjonariusze mogą liczyć na bardzo dobre wyniki.

W ramach realizacji celów oferty publicznej spółka nabyła pod kolejne inwestycje lokalizacje o wartości ponad 100 mln zł. Strategia dewelopera w zakresie banku ziemi zakłada zabezpieczenie wystarczającej ilości gruntu na co najmniej cztery lata działalności, przy zachowaniu obecnej skali inwestycji. W ramach realizacji tych planów firma ze środków pozyskanych z emisji publicznej nabyła za ponad 106 mln zł warszawskie lokalizacje przy rondzie Wiatraczna oraz przy ul. Górczewskiej. Łącznie tereny te mają pozwolić na budowę ponad 1,3 tys. mieszkań i domów. Rozpoczęcie realizacji inwestycji w powyższych lokalizacjach jest przewidziane w 2008 roku. Firma przewiduje, że bank ziemi zabezpieczy grunty na budowę około ok. 5,8 tys. mieszkań na następne 5 lat.


Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej