Dom Development - dobra sprzedaż w III kwartale 2011 roku

2011-11-04 9:47
Inwestycja dom Development
Autor: Dom Development

Spółka deweloperska Dom Development, działająca na rynku nieruchomości sprzedała 454 mieszkania, w III kwartale 2011 roku, czyli o 42 proc. więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W opisywanym okresie, deweloper odnotował sprzedaż na poziomie 201,5 mln złotych netto.

Dom Development - sprzedane mieszkania w III kwartale 2011 r.
Autor: Dom Development SA

Sprzedane mieszkania

W trzecim kwartale 2011 roku spółka Dom Development sprzedała 454 mieszkania. Wynik ten, jest o 42 proc. większy, od osiągniętego w analogicznym okresie ubiegłego roku. Pomimo okresu wakacyjnego, deweloper utrzymał sprzedaż na wysokim poziomie. W efekcie spółka zaksięgowała w trzecim kwartale bieżącego roku, przychody ze sprzedaży w wysokości 201,5 mln złotych oraz zysku netto równym 36,6 mln złotych.

Przeczytaj również: KPMG: banki inwestują w powierzchnie biurowe

W trzecim kwartale 2011 roku, deweloper wprowadził do sprzedaży trzy inwestycje, w wyniku których wybudowano 395 mieszkań. Łącznie na koniec trzeciego kwartału Dom Development posiadał 3 367 lokali mieszkalnych, natomiast w propozycji sprzedażowej spółki znalazło się 2 061 mieszkań.

- Jesteśmy zadowoleni z wyników III kwartału. Nasza sprzedaż kształtowała się na wysokim poziomie i była zgodna z naszymi oczekiwaniami. Przekazania mieszkań kształtowały się na wysokim, „przedkryzysowym” poziomie, co pozwoliło nam osiągnąć solidny zysk w wysokości 36,6 mln zł. Obserwujemy jednak, że na rynku pojawia się coraz więcej nowych projektów, przy stosunkowo stałym popycie. Uważamy, że w obecnych warunkach rynkowych nasza propozycja sprzedaży, obejmująca ponad 2000 mieszkań, jest satysfakcjonująca, dlatego będziemy ją utrzymywać w nadchodzących kwartałach na zbliżonym poziomie - skomentował Jarosław Szanajca, prezes zarządu Dom Development SA.

Mieszkania przekazane

W trzecim kwartale Dom Development odnotował jedynie 18 rezygnacji. Świadczy to o fakcie, że proponowane przez dewelopera mieszkania są wysokiej jakości. W opisywanym okresie spółka przekazała łącznie 466 mieszkań.
Dom Development utrzymuje wysoką płynność oraz bezpieczną strukturę zadłużenia.
Na dzień 30 września 2011 roku, Dom Development dysponował gotówką wynoszącą 243,8 mln złotych, przy zadłużeniu wymagalnym w ciągu 12 miesięcy wynoszącym 76 mln złotych.

Dom Development - wyniki za III kwartał 2011 roku
Autor: Dom Development SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej