Dom Development - dobra sprzedaż w I półroczu

2011-08-26 15:00
Osiedle Wilno, Warszawa
Autor: Dom Development S.A. Osiedle Wilno, Warszawa

Spółka Dom Development, działająca na rynku nieruchomości w I półroczu 2011 roku, sprzedała 826 mieszkań, czyli o ponad 26 % więcej, niż w analogicznym okresie w 2010 roku. W I półroczu 2011 roku, deweloper odnotował przychody w wysokości ponad 160 mln złotych oraz zysk na poziomie 6,6 mln złotych.

Mieszkania sprzedane

W I półroczu 2011 roku spółka sprzedała 826 mieszkań netto, tym samym przekazała odbiorcom 366 lokali mieszkalnych.
W drugim kwartale Dom Development przekazał 346 lokali. Wiekszość nieruchomości mieszkaniowych zostało oddanych w czerwcu.
Pod koniec II kwartału spółka rozpoczęła przakazywanie mieszkań w projektach "pokryzysowych", co zaowocowało zyskiem netto w II kwartale na poziomie 18,8 mln złotych.
Kwota ta, z nadywżką pokryła jednorazową stratę, którą deweloper odnotował w I kwartale 2011 roku. Spółka utrzymuje płynność oraz bezpieczna strukturę zadłużenia. Na dzień 30 czerwca bieżącego roku, Dom Development dysponował gotówką wynoszącą 224,6 mln złotych, przy kwocie zadłużenia wynoszącej 50 mln złotych w ciągu roku.

- II kwartał tego roku był dla nas bardzo dobry. Odnotowaliśmy wzrost sprzedaży w stosunku do poprzedniego kwartału, pomimo zauważalnego wzrostu konkurencji rynkowej.
Dodatkowo , w czerwcu przekazaliśmy bardzo dużą liczbę mieszkań, co oznacza, że jesteśmy przygotowani do kolejnych przekazań zaplanowanych na II połowę roku. Dzięki temu, w II kwartale wypracowaliśmy zysk netto w wysokości 18,8 mln złotcyh, który z powodzeniem pokrył jednorazową staratę w I kwartale, całe półrocze zakończyliśmy zyskiem netto w wysokości 6,6 mln złotych. - komentuje Jarosław Szanajca, Pezes Zarządu Dom Development.

Dom Development
Autor: Dom Development Sprzedaż kwartalna w zestawieniu netto i brutto

Mieszkania przekazane

Dom Development utrzymuje udział w warszawskim rynku nieruchomości na poziomie 14,4 %. Spółka posiadała na koniec I półrocza 3147 mieszkań w budowie w 21 realizacjach. Jednocześnie spółka dysponowała 2 120 mieszkaniami, w tym jedynie 236 jednostek gotowych. W I półroczu spółka wprowadziła do sprzedaży 7 realizacji, w tym pierwszy projekt poza stolicą - osiedle mieszkaniowe Oaza we Wrocławiu. Ponadto, deweloper rozpoczął dwa nowe projekty - kolejny etap osiedla Wilno "Sawicz" oraz inwestycja realizowane w loewobrzeżnej części Warszawy - osiedle "Akropol".
Reasumując w II kwartale do sprzedaży weszły 483 mieszkania. Dom Development pod koniec I półrocza tego roku posiadał 3 147 mieszkań w realizacji w 21 projektach, natomiast w sprzedaży trafiły 2 120 mieszkania.

Dom Development
Autor: Dom Development Mieszkania w projektach w 2010 i 2011 roku
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej