Dolcan dla Damiana: udało się zebrać 3/4 wymaganej na operację chłopca kwoty

2010-10-21 15:15
Dolcan dla Damiana
Autor: Dolcan

Stołeczny deweloper Dolcan zorganizował na stadionie Dolcanu Ząbki mecz piłkarski o charakterze charytatywnym. Całkowity dochód z wydarzenia przeznaczony został na operację dla młodego chłopca z Ząbek, który podczas treningu sportowego stracił wzrok w jednym oku. Naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny – jedna złożona z zawodowych piłkarzy pierwszoligowego Dolcanu Ząbki i pracowników dewelopera, a druga z dziennikarzy. Widzowie obejrzeli zacięty mecz w strugach deszczu, który zakończył się wynikiem 6:2 dla gospodarzy.

Wydarzenie miało miejsce na stadionie miejskim w Ząbkach przy ulicy Słowackiego 21, na którym na co dzień gra pierwszoligowy zespół Dolcan Ząbki. Zarówno piłkarze i pracownicy dewelopera, jak i redaktorzy, rozegrali towarzyskie, aczkolwiek zacięte spotkanie dla 15-letniego Damiana, który wymaga drugiej operacji mającej szansę przywrócić mu wzrok.

Podczas spotkania, na trybunach przeprowadzona została zbiórka pieniędzy, która pozwoliła zgromadzonym gościom wspomóc charytatywne wydarzenie.

Drużynę złożoną z dziennikarzy gościnnie poprowadził Andrzej Zamilski, znany polski trener piłkarski, niedawno wybrany na selekcjonera narodowej kadry U-23.

- Aby wesprzeć zbiórkę funduszy, zorganizowaliśmy również aukcję charytatywną, podczas której zarówno uczestnicy meczu, jak i widzowie, mogli wylicytować wiele atrakcyjnych, związanych z piłką nożną przedmiotów o charakterze kolekcjonerskim – informuje Jerzy Szczęsny, Dyrektor Sportowy Dolcanu Ząbki. - Fundatorzy przekazali na rzecz Damiana wiele unikatowych gadżetów, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem podczas wydarzenia. Wsparcie wszystkich darczyńców pozwoliło nam zebrać 3/4 wymaganej na operację chłopca kwoty.

Wśród sponsorów, którzy przeznaczyli przedmioty na aukcję, znalazły się firmy Multi-Sport, Zina, Adidas, Lukullus, Vita-Sport, drużyna Legii Warszawa, Zarząd SSA Dolcan-Sport Ząbki, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, a także Andrzej Zamilski, Krzysztof Włodarczyk, Andrzej Niedzielan, Marcin Sasal i Łukasz Stasiuk. Wśród licznych gości na trybunach obecna była między innymi polska medalistka w łyżwiarstwie szybkim, Katarzyna Woźniak. Swój wkład w zebraną dla Damiana kwotę miał również kierownik konkurencyjnej dla Dolcan drużyny Górnika Polkowice, Pan Piotr Wójcik.

Dolcan dla Damiana
Autor: Dolcan

- Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przekazali swoje wsparcie Damianowi. Szczególne wyrazy uznania należą się drużynie gości, która pomimo trudnej pogody zjawiła się w komplecie i podjęła dzielną walkę z zespołem złożonym z naszych pracowników i piłkarzy Dolcanu Ząbki - mówi Renata Wrona, Kierownik działu Marketingu i PR w Dolcan. -Dziękujemy także wszystkim obecnym widzom na trybunach, którzy od początku do końca dopingowali oba zespoły, a także zasilili zbiórkę swoim wkładem pieniężnym, oraz sponsorom i fundatorom przedmiotów przeznaczonych na aukcję charytatywną.

Dolcan dla Damiana
Autor: Dolcan
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej