Deski od Hiszpanów

2009-01-21 17:27

Do czołówki największych producentów deskowań już wkrótce może dołączyć gracz z Hiszpanii. STEN Polska Sp. z o.o. z siedzibą w podwarszawskim Kampinosie to spółka-córka koncernu STEN SA, działającego na Półwyspie Iberyjskim od dwudziestu pięciu lat.

Hiszpanie zarejestrowali ją już trzy lata temu, ale na szerszą skalę działa od półtora roku. Systemy szalunkowe dzierżawi i sprzedaje na terenie całego kraju. – Obsługujemy zarówno generalnych wykonawców, jak i mniejsze firmy, które zajmują się wykonawstwem stanów surowych budynków. Tym samym staliśmy się konkurencyjni dla największych producentów deskowań – mówi Bartosz Skrętny, dyrektor filii STEN Polska w Warszawie. Do takich zalicza firmy takie jak Ulma Construccion Polska SA (w 2006 roku zastąpiła markę Bauma – przyp. red.) czy PERI Polska oraz Hünnebeck.

Udział STEN w polskim rynku jest szacowany na 3 proc. Szalunki, które produkuje, mogą być wykorzystywane w budownictwie kubaturowym, przemysłowym i komercyjnym. Rozszerzeniem dotychczasowej oferty są deskowania na niewielkie budynki usługowe i mieszkalne, np. domy jednorodzinne. Na konstrukcjach tych z powodzeniem można wykonywać roboty żelbetowe. I tak, STENhandform to lekkie deskowanie fundamentów i ścian o wadze i wymiarach dostosowanych do przenoszenia bez użycia dźwigu, STENmix jest lżejszą i żywotniejszą wersją klasycznego dźwigara drewnianego, a podpora STENstrop została wyposażona w głowice opadowe, które ułatwiają i przyspieszają proces demontażu.

Systemy deskowań
Autor: www.sten.es
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej