Dekoral osiągnął dojrzałość

2016-05-11 13:18
18 lat marki Dekoral
Autor: Dekoral

Ostatnie miesiące obfitują w okrągłe jubileusze wielu firm. Do ich grona dołącza właśnie marka Dekoral, która w roku  2016 obchodzi swoje 18 urodziny. Osiągnięcie dojrzałości stało się okazją do podsumowania rynkowej działalności.  

Przypomnijmy, że marka pojawiła się na rynku w 1998 roku. Nazwa Dekoral jest akronimem od słowa DEKOracja oraz od nazwy palety kolorów (wówczas jedynej na rynku) RAL. Właścicielem marki Dekoral jest obecnie PPG Deco Polska Sp. z o.o., do którego należą również marki Dekoral Professional, Dekoral Gold, Domalux, Drewnochron oraz Sigma. Z kolei PPG Deco Polska jest częścią amerykańskiego koncernu PPG Industries (oprócz farb i lakierów, również producenta wyrobów optycznych, szkła, szkła płaskiego i innych materiałów specjalnych), która swoją historię tworzy od roku 1883.

Paleta kolorow Dekoral
Autor: Dekoral

Powróćmy jednak do jubilata, który posługując się ciekawymi porównaniami przedstawia swój 18-letni dorobek.
Pod marką Dekoral wyprodukowano 990 mln litrów farb. Taka ilość wystarczyłaby na pomalowanie 150 mln mieszkań o powierzchni 50 m2. Gdyby ustawić obok siebie wszystkie wyprodukowane puszki to otrzymamy długość 120 tys. km, czyli trzy obwody Ziemi.
Transport z wyrobami Dekoral przez 18 lat pokonał odległość z Ziemi na Księżyc i z powrotem.
Pod marką Dekoral do dzisiaj opracowano 486 odcieni kolorystycznych (dla 48 produktów: farby emulsyjne, emalie, grunty, produkty specjalistyczne), które sprzedawane są w 49 salonach  firmowych i 1800 sklepach partnerskich. Przy wyrobach firmowanych marką Dekoral pracuje 760 osób w 14 działach, którzy mają do dyspozycji 13 hal produkcyjnych.
 
Urodzinowy rok Dekoral będzie świętować „na bogato”. W ramach kampanii „Najbarwniejsze momenty życia” został nagrany film z podziękowaniami dla klientów. Marka organizuje także konkurs (więcej na stronie urodzinowej stronie http://urodzinydekoral.pl/), a także inne wydarzenia, podczas których będzie do wygrania wiele nagród. O wszystkich urodzinowych atrakcjach więcej na profilu Dekoral na Facebooku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej