Decycja prezes UOKIK pozytywna dla ABM Solid

2010-08-25 15:49

Prezes UOKiK wydała kolejne zgody na koncentracje. Wsród czekających na decyzję była firma ABM Solid.

ABM Solid może przejąć kontrolę nad Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjnych Budownictwa (PRIB). Spółki działają m.in. na rynku budownictwa drogowego. Transakcja ma polegać na nabyciu przez ABM Solid 53,75 proc. głosów na zgromadzeniu wspólników PRIB.

Po przeprowadzeniu postępowań antymonopolowych Prezes Urzędu uznała, że koncentracje nie doprowadzą do istotnego ograniczenia konkurencji na terenie Polski. Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

ABM Solid umowe przedwstępną kupna ponad 50% udziałów podpisała z PRIB w maju tego roku. PRIB jest spółką,  której profil działalności to roboty inżynieryjne, instalacyjne oraz budownictwo drogowe i mostowe.
- Podpisanie umowy jest realizacją założonej strategii akwizycyjnej i w sposób naturalny uzupełnia obszar działania Grupy Kapitałowej ABM SOLID - mówi Marek Pawlik, prezes ABM SOLID. - Obecnie analizujemy różne możliwości wykorzystania finansowanie zakupu ponad 50% udziałów tej spółki. Oprócz środków własnych skorzystamy z finansowania dłużnego.

Intencją Zarządu ABM SOLID SA. jest docelowe zwiększenie zaangażowania w spółce. Umowa ostateczna zostanie podpisana po pozyskaniu finansowania przez ABM Solid. Warunkiem podpisania umowy przenoszącej własność było  uzyskanie zgody Prezesa UOKiK oraz dokonanie odpowiednich zmian w umowie spółki przez sprzedających.
Skonsolidowane przychody przejmowanej spółki w 2009 r. przekroczyły 100 mln zł. Grupa Kapitałowa ABM SOLID miała w ubiegłym roku 377,2 mln zł sprzedaży.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej