Deceuninck z certyfikatem PEFC

2010-10-21 14:37

Największa na świecie organizacja uznawania systemów certyfikacji lasów (ang. PEFC) uznała środowiskowe zalety innowacyjnego systemu Twinson - łączy PVC i drewno w jednolity materiał do jego produkcji - oferowanego przez Deceuninck.

Zawieszając wysoko poprzeczkę: logo PEFC

PEFC (ang.), skrót oznaczający "Program uznawania systemów certyfikacji lasów", jest międzynarodową organizacją o globalnym zasięgu, zajmującą się promocją najlepszych praktyk w leśnictwie oraz zapewnianiem, by produkty z drewna były wytwarzane w zgodzie z najwyższymi ekologicznymi, społecznymi i etycznymi standardami. PEFC działa w oparciu o krajowe systemy walidacji w sektorze leśnictwa i przyznaje certyfikaty obszarom leśnym, ciągłym cyklom zalesiania tych terenów oraz wyrobom zawierającym certyfikowane drewno. Tego typu wyroby mają prawo nosić logo PEFC, będący znakiem firmowym uznawanym na całym świecie.

Wszystkie produkty Deceuninck nadają się do przetworzenia w 100%

Twinson sam w sobie jest unikalnym materiałem wytworzonym z szybko rosnącego drewna sosnowego (proces ciągłego zalesiania)  i PVC, i również może być w 100 % przetworzony po ukończeniu cyklu życia produktu. Odpad systemu Twinson jest zbierany i służy do wytłaczania nowych wyrobów bez żadnego ryzyka obniżenia ich jakości. Certyfikat PEFC przyznany systemowi Twinson jest kolejnym potwierdzeniem "głębokiego i ciągłego zaangażowania Grupy Deceuninck w ochronę środowiska naturalnego".

Twinson: z dwóch światów

Produkt Twinson łączy trwałość i łatwość utrzymania PVC oraz naturalny wygląd i dotyk drewna. Zawiera w sobie naturalne włókna drewna, co daje naturalny wygląd i patynę po jego montażu. Materiał jest dostępny w ośmiu naturalnych kolorach, ma wysokie właściwości antypoślizgowe, a oprócz tego jest wodoodporny, sztywny i nie rozszczepia się na drzazgi.

O Grupie Deceuninck

Deceuninck jest producentem materiałów budowlanych wysokiej jakości do produkcji okien, aplikacji wewnętrznych i zewnętrznych budynku oraz dachowych i  elewacji. Grupa działa w ponad 75 krajach, posiada 35 oddziałów / spółek stowarzyszonych (produkcyjnych i/lub handlowych) i zatrudnia 2810 osób, z czego 660 w Belgii. Skonsolidowany obrót Grupy Deceuninck w roku 2009 wyniósł 506 mln euro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej