Dariusz Blocher, prezes Budimeksu, z awansem na skalę Europy

2019-06-04 14:23
Trasa Siekierkowska
Autor: Budimex Trasa Siekierkowska jest jedną z inwestycji drogowych, z których znany jest Budimex, ale firma specjalizuje się również w budownictwie kolejowym, energetycznym, przemysłowym i kubaturowym

Dariusz Blocher jest prezesem Grupy Budimex od 10 lat. Budimex ma już ponad 50-letnią historię i zawsze był wśród największych i najlepszych firm budowlanych w Polsce. Dokonania zarządcze Dariusza Blochera docenił inwestor strategiczny Budimeksu, czyli hiszpański Ferrovial. Po raz pierwszy Polak będzie zarządzał rynkiem europejskim Grupy Ferrovial.

A dokładnie – Dariusz Blocher, pozostając na stanowisku prezesa Grupy Budimex, będzie także odpowiadał za europejski rynek Grupy Ferrovial brytyjski, irlandzki, słowacki no i oczywiście polski. Dodajmy, że jako prezes Grupy Budimex, Blochem zarządza także oddziałem niemieckim firmy oraz kontraktem budowlanym na Litwie.
Podkreśla się, że taki awans dla Polaka jest precedensem w historii Grupy Ferrovial. Nie bez powodu. Odkąd Dariusz Blochem jest szefem Budimeksu, przychód firmy wzrósł z 3 do 7,3 mld złotych w roku 2018, a zysk netto wyniósł 305 mln złotych. Obecne zatrudnienie w firmie osiągnęło poziom 7800 pracowników, a portfel zamówień osiągnął rekordowy poziom 10 mld zł. Od trzech lat Budimex jest w świetle osiąganych wskaźników największą firmą budowlaną w Polsce. Z kolei Grupa Ferrovial jest jedną z największych firm budowlanych w Europie, klasyfikowana jest w pierwszej dwudziestce firm konstrukcyjnych na świecie. Zatrudnia 92 tys. pracowników, w 2018 roku przychody firmy wyniosły 5,7 mld euro. Ferrovial działa także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i w Australii.

Przy okazji spektakularnego awansu przybliżmy postać Dariusza Blochera…

Dariusz Blocher
Dariusz Blocher Budimex

Autor: Budimex

Dariusz Blocher

Zanim trafił do Budimeksu w 2002 roku, pracował w Fabryce Ahlstrom – Fakop, a w 1994 trafił do Pepsi Co. Polska na stanowisko kierownika oddziału sprzedaży i następnie dyrektora ds. HR w dziale sprzedaży i dystrybucji. W Budimeksie początkowo również odpowiadał za zarządzanie zasobami ludzkimi. W 2007 roku został prezesem jednej ze spółek – Budimeksu Dromeksu, a w 2009 Grupy Budimex. Dariusz Blocher jest absolwentem Wydziału Mechaniki i Budowy Maszyn Politechniki Częstochowskiej oraz IESE Business School w Barcelonie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej