Ćwierć wieku z Galmetem

2007-12-20 13:41

Pod koniec roku 2007 w Hotelu Gołębiewski w Wiśle miało miejsce ważne wydarzenie w historii firmy Galmet z Głubczyc, producenta podgrzewaczy wody - uroczyste obchody 25. rocznicy istnienia firmy. Z tej okazji firma zaprosiła swoich dystrybutorów krajowych oraz zagranicznych, strategicznych dostawców materiałów i technologii - w sumie z Galmetem świętowało blisko 600 osób.

Gości uroczyście przywitali właściciele firmy - Stanisław Galara oraz jego syn Robert, którzy zebranym przypomnieli historię Galmetu. Historię, która zaczęła się 25 lat temu w... garażu Galarów właśnie... Uuczestnicy spotkania mieli okazję "przenieść się" do fabryki w Głubczycach, by poznać drogę firmy-jubilata od jednoosobowego zakładu rzemieślniczego do przedsiebiorstwa zatrudniającego obecnie ponad 600 osób. Ta krótka podróż w czasie uzmysłowiła wszystkim, jak duży postęp poczynił w tym czasie Galmet, dziś właściciel ponad 18 000 m2 hal produkcyjnych, który produkuje rocznie - przy użyciu najnowszych technologii i linii produkcyjnych - niemal 200 000 ogrzewaczy wody różnego typu, o pojemności od 5-1500 litrów. Przychód z ich sprzedaży to blisko 100 mln złotych rocznie. Tak dynamiczny rozwój był możliwy w dużej mierze dzięki dystrybutorom - dlatego w dalszej części uroczystości właściciele Galmetu serdecznie podziękowali im za wkład włożony w budowę wspólnego sukcesu, a najbardziej zasłużonych uhonorowali wręczając pamiątkowe statuetki.

Część nieoficjalną uroczystości uświetnili swoimi występami aktor i satyryk Cezary Pazura oraz iluzjonista Maciej Pol, a szampańska zabawa przy gorących rytmach trwała ponoć do białego rana. Wszystkim z pewnością ten jubileuszowy wieczór na długo zapadnie w pamięci i z niecierpliwością będą oczekiwać kolejnego ...

Ćwierć wieku z Galmetem
Autor: Galmet
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej