CREATON i TERREAL łączą siły

2021-02-17 15:34
CREATON i TERREAL
Autor: CREATON Dyrektor Zarządzający CREATON, dr Sebastian Dresse (po lewej) i Dyrektor Generalny TERREAL, Laurent Musy

Grupa CREATON - producent dachówek ceramicznych i TERREAL - producent ceramicznych materiałów budowlanych łączą siły, zwiększając tym samym obszar działań.

Efektem połączenia CREATON i TEERREAL jest powstanie europejskiego lidera na rynku dachówek ceramicznych. Zajmuje on czołową pozycję we Francji, Niemczech, Polsce, Europie Południowo-Wschodniej, USA i Korei, ze znaczącą sprzedażą we Włoszech, krajach Beneluksu i Hiszpanii. CREATON i TERREAL to dwa giganty branży, których europejskie rynki doskonale się uzupełniają. Podczas gdy CREATON posiada szczególnie silną pozycję na rynkach w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Polsce i Europie Wschodniej, TERREAL jest aktywny we Francji i Europie Południowej.

Przejęcie CREATON dla TERREAL ma znaczenie transformacyjne. Znacznie zwiększa wielkość i skalę naszej firmy, czyniąc nas europejskim liderem w dziedzinie dachówek ceramicznych. Robimy duży krok naprzód w naszej rentownej i zrównoważonej ścieżce wzrostu, a także w ekspansji naszej międzynarodowej obecności – podkreśla Laurent Musy, Dyrektor Generalny TERREAL.

Działalność obu firm będzie kontynuowana w dotychczasowy sposób. Najbliższe miesiące zostaną poświęcone na identyfikację obszarów, w których synergia przyniesie najwięcej korzyści, a następnie, wykorzystanie ich w celu umocnienia pozycji firm. Grupa CREATON będzie również pracowała nad sfinalizowaniem odłączenia się od Grupy ETEX – dotychczasowego właściciela, które ma nastąpić do końca 2021 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej