CREATON i TERREAL łączą siły

2021-02-17 15:34 redakcja
CREATON i TERREAL
Autor: CREATON Dyrektor Zarządzający CREATON, dr Sebastian Dresse (po lewej) i Dyrektor Generalny TERREAL, Laurent Musy

Grupa CREATON - producent dachówek ceramicznych i TERREAL - producent ceramicznych materiałów budowlanych łączą siły, zwiększając tym samym obszar działań.

Efektem połączenia CREATON i TEERREAL jest powstanie europejskiego lidera na rynku dachówek ceramicznych. Zajmuje on czołową pozycję we Francji, Niemczech, Polsce, Europie Południowo-Wschodniej, USA i Korei, ze znaczącą sprzedażą we Włoszech, krajach Beneluksu i Hiszpanii. CREATON i TERREAL to dwa giganty branży, których europejskie rynki doskonale się uzupełniają. Podczas gdy CREATON posiada szczególnie silną pozycję na rynkach w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Polsce i Europie Wschodniej, TERREAL jest aktywny we Francji i Europie Południowej.

Przejęcie CREATON dla TERREAL ma znaczenie transformacyjne. Znacznie zwiększa wielkość i skalę naszej firmy, czyniąc nas europejskim liderem w dziedzinie dachówek ceramicznych. Robimy duży krok naprzód w naszej rentownej i zrównoważonej ścieżce wzrostu, a także w ekspansji naszej międzynarodowej obecności – podkreśla Laurent Musy, Dyrektor Generalny TERREAL.

Działalność obu firm będzie kontynuowana w dotychczasowy sposób. Najbliższe miesiące zostaną poświęcone na identyfikację obszarów, w których synergia przyniesie najwięcej korzyści, a następnie, wykorzystanie ich w celu umocnienia pozycji firm. Grupa CREATON będzie również pracowała nad sfinalizowaniem odłączenia się od Grupy ETEX – dotychczasowego właściciela, które ma nastąpić do końca 2021 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej