Colliers jeszcze większy

2010-01-08 15:32

Firmy Colliers International oraz FirstService Real Estate Advisors ("FirstService REA") ogłosiły decyzję o połączeniu swoich sił na polu doradztwa w zakresie nieruchomości komercyjnych. Platforma biznesowa, która powstanie w wyniku tego połączenia, opierać się będzie na unikalnym w branży nieruchomości modelu operacyjnym i partnerskim firmy FirstService REA i będzie działać pod nazwą Colliers International w 61 krajach świata.

FirstService REA jest spółką zależną notowanej na giełdzie firmy FirstService Corporation. W wyniku ogłoszonego właśnie połączenia, Colliers International staje się trzecią największą na świecie firmą doradczą na rynku nieruchomości komercyjnych.

Udział w tej transakcji oznacza dla FirstService REA przejście od zdecentralizowanej sieci firm partnerskich do struktury działającej i zarządzanej w sposób centralny. Dzięki temu zostanie osiągnięta jeszcze większa stabilność i przejrzystość w działalności operacyjnej FirstService REA przy udziale organizacji stworzonej dotychczas przez Colliers International.

- Colliers International zdecydowanie wyróżnia się na tle innych światowych dostawców usług profesjonalnych – zapewnia Douglas P. Frye, prezes i dyrektor zarządzający Colliers International. - Nasz cieszący się powodzeniem model partnerski pozwala kluczowym osobom w firmie na posiadanie znaczącego udziału własnego w firmie, którą zarządzają, przy równoczesnym zapewnieniu najwyższego poziomu obsługi klienta i ciągłości świadczenia usług.
Firma FirstService REA dokonała jednej z najbardziej agresywnych globalnych ekspansji w historii nieruchomości komercyjnych, a znaczna część tych działań przeprowadzona została w czasie kryzysu, który wiele firm konkurencyjnych zmusił do zredukowania skali działania. Ekspansja rozpoczęła się w roku 2004, gdy firma matka FirstService zainwestowała w FirstService REA, największego członka sieci Colliers International.

Obecnie firma Colliers International zatrudnia ponad 15 000 pracowników w 480 biurach zlokalizowanych w 61 krajach i generuje rocznie 1,9 mld USD przychodu.
- Połączenie sił dwóch dużych organizacji pod marką Colliers International nie tylko do maksimum usprawni obsługę naszych klientów, ale pozwoli też na przyciągnięcie najbardziej utalentowanych ludzi z branży, zorientowanych na klienta, z silnie rozwiniętym duchem przedsiębiorczości, szukających miejsca, w którym zrealizują swoje aspiracje zawodowe – mówi Dylan Taylor, prezes i dyrektor zarządzający FirstService REA, któremu powierzone zostanie stanowisko prezesa i dyrektora zarządzającego Colliers International w Stanach Zjednoczonych.

- Colliers International staje się dziś trzecią największą firmą doradczą na świecie w zakresie nieruchomości komercyjnych – mówi Hadley Dean, Partner Zarządzający Colliers International na Europę Centralną i Wschodnią. – To przełomowy moment w historii naszej firmy i kolejny krok naprzód w zapewnianiu naszym klientom najwyższej klasy szytych na miarę usług dostępnych w 61 krajach na całym świecie. Od dziś Colliers International, znana światowa marka, centralnie zarządzana lecz oparta o model silnego partnerstwa lokalnego, to zupełnie nowa jakość w branży nieruchomości oferująca nieznany wcześniej poziom obsługi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej