Colliers International pozyskał współzarządzającego Działem Wycen Nieruchomości

2010-04-09 8:00

Dział Wycen Nieruchomości istnieje w Colliers International Poland od 11 lat i od początku był zarządzany przez Ewę Czarnecką, jednego z partnerów firmy. Od początku kwietnia br. współzarządcą działu będzie Aleksander Kakrut, ostatnio związany z Cushman&Wakefield, gdzie w moskiewskim biurze pełnił funkcję Szefa Działu Wycen.

Aleksander Karkut posiada ponad 15 lat doświadczenia zawodowego, które zdobył pracując dla wiodących międzynarodowych firm. Karierę rozpoczął w PricewaterhouseCoopers Real Estate. Następnie pracował w agencjach nieruchomości Knight Frank oraz Savills, w obu jako Szef Działu Wycen. Ostatnio zajmował stanowisko Szefa Działu Wycen w moskiewskim oddziale Cushman & Wakefield.

- Firma Colliers International jest doskonale znana na rynku dzięki ponadprzeciętnym wynikom, osiąganym nawet w czasach spowolnienia gospodarczego. Jestem dumny, że dołączam do tak profesjonalnego zespołu i cieszę się na myśl o nowych projektach – mówi Aleksander Karkut – Jestem też przekonany, że wspólnie z Ewą Czarnecką stworzymy zgrany zespół i będzie nam się wspaniale razem pracować.

Aleksander jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył też studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej oraz Sheffield Hallam University. Posiada uprawnienia w zakresie wycen nieruchomości oraz posiada Świadectwo Uznania Zawodowego TEGoVA (Recognised European Valuer). W czerwcu 2001 został członkiem Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS). Jest także członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych oraz członkiem-założycielem RICS Polska. Posługuje się językiem angielskim, rosyjskim i ukraińskim.

Dział Wycen Nieruchomości istnieje w Colliers International Poland od roku 1999, i od początku zarządzany jest przez Ewę Czarnecką. Wśród 11 członków zespołu znajduje się 9 licencjonowanych rzeczoznawców, a 3 osoby posiadają tytuł MRICS. Dział Wycen Nieruchomości świadczy usługi m.in. dla banków, firm ubezpieczeniowych, deweloperów oraz inwestorów.

Aleksander Karkut
Autor: Colliers International Poland Sp. z o.o. Aleksander Karkut, współzarządzający Działem Wycen Nieruchomości w Colliers International.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej