Certyfikat dla pracownika

2008-02-08 17:18
Ewa Delalicz de Lawal
Autor: Termo Organika Tegoroczna zdobywczyni "Certyfikatu kompetencji personelu" - Ewa Delalicz de Lawal, specjalista ds. kontroli w Termo Organice.

Jakości polskiego przemysłu budowlanego strzerze Instytut Techniki Budowlanej. Kształci, bada, kontroluje, informuje, karci i nagradza. Udziela aprobat technicznych (AT ITB i ETA), certyfikuje wyroby i usługi - dba o bezpieczeństwo użytkowników obiektów budowlanych. Otrzymany od ITB dokument jest potwierdzeniem doświadczenia i wiarygodności producenta na rynku. Co więcej: Instytut - co nie jest spotykanym często - docenia także wiedzę i profesjonalizm pracownika.

Potwierdzanie kompetencji ludzi pracujących w budownictwie, przekłada się na wysoką jakość wyrobów i usług budowlanych. Taką działalność odnośnie kompetencji personelu firm produkujących wyroby dla budownictwa prowadzi Zakład Certyfikacji ITB. O Certyfikat mogą ubiegać się osoby, pracujące na stanowisku: technologa, projektanta, menadżera lub specjalisty ds. zakładowej kontroli produkcji, prowadzącego lub zarządzającego badaniami w sprofilowanym laboratorium.

Osoba starająca się o wydanie "Certyfikatu kompetencji personelu" przekazuje do Zakładu Certyfikacji ITB wypełniony wniosek o przeprowadzenie odpowiedniego procesu certyfikacji wraz z dokumentami potwierdzającymi jego kompetencje - o certyfikację których występuje.
Następnie pretendent musi przystąpić do komisyjnego egzaminu sprawdzającego jego wiedzę i umiejętności (w tym m.in. znajomość Prawa budowlanego i innych aktów prawnych związanych z produkcją i wprowadzaniem do obrotu wyrobów budowlanych).

"Zdawałam wiele egzaminów by zdobyć wykształcenie techniczne, tak na Politechnice, jak i na Uniwersytecie Wrocławskim. Muszę przyznać, że te należały do najtrudniejszych" - wspomina Ewa Delalicz de Lawal, specjalista ds. kontroli w Termo Organice, tegoroczna zdobywczyni "Certyfikatu kompetencji personelu". - "Najtrudniejsze były pytania dotyczące Prawa budowlanego i rozporządzeń wykonawczych do ustawy. Naprawdę, ogromnie się cieszę, że zostałam doceniona przez ekspertów ITB".

Wyniki egzaminu i analiza dokumentacji (po porównaniu jej z wymaganiami dokumentu odniesienia - Kryteria ITB Oceny Kompetencji Personelu) zostają zapisane w Raporcie z oceny zgodności, który przekazywany jest zgłaszającemu wraz z Decyzją, dotyczącą certyfikacji.
Otrzymany od ITB dokument jest potwierdzeniem wiedzy i umiejętności, potwierdzeniem zawodowego profesjonalizmu..

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej