Cerrad dofinansowuje szpitale

2020-04-23 14:03
Cerrad pomaga
Autor: Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach Cerrat przekaże Powiatowemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Starachowicach 100 tys. zł

Cerrad, producent płytek gresowych i klinkierowych, przyłącza się do walki ze skutkami epidemii COVID-19. Firma przeznaczy łącznie 200 tys. zł na rzecz szpitali w Starachowicach i Radomiu

Cerrad przekaże 100 tys. zł starachowickiemu Powiatowemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej, który został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny do leczenia pacjentów z koronawirusem. Pomoc w kwocie 50 tys. zł otrzyma też Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr. Tytusa Chałubińskiego, który również pełni obecnie rolę jednoimiennego szpitala zakaźnego. Do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na radomskim Józefowie trafią warte 50 ty. zł środki ochrony osobistej, w tym maski FFP3 oraz kombinezony ochronne.

– Mimo wyzwań, przed jakimi stanęliśmy, w tej wyjątkowej sytuacji niezwykle ważna i potrzebna jest solidarność. Służby medyczne walczą z koronawirusem na pierwszej linii frontu, jednocześnie starając się zapewnić należytą opiekę pozostałym chorym. Zdecydowaliśmy się wesprzeć szpitale w Starachowicach i w Radomiu w tej walce, oferując im pomoc finansową i materialną, w miarę naszych możliwości – mówi Halina Bąk, pełnomocnik zarządu Cerradu ds. CSR.

Ze Starachowicami i Radomiem łączą Cerrad bliskie więzi. W Starachowicach mieści się siedziba spółki oraz jej zakłady produkcyjne, z pobliskiego Radomia pochodzi zaś wielu pracowników firmy. Tam też znajdowała się pierwsza fabryka Cerradu, przed przeprowadzką do Starachowic.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej