Centrum Klima planuje wejście na główny parkiet GPW

2008-06-23 11:54

Największa pod względem skali działania spółka notowana na NewConnect - Centrum Klima - zamierza przeprowadzić publiczną ofertę akcji i przenieść się na rynek regulowany Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

W celu dalszego rozwoju i budowania silnej pozycji na rynku, Centrum Klima SA planuje przeprowadzenie publicznej oferty akcji i wejście na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Do końca III kwartału 2008 r. spółka zamierza wspólnie z doradcami zakończyć prace nad prospektem emisyjnym. W tym okresie planowane jest również złożenie dokumentu w Komisji Nadzoru Finansowego. Debiut Centrum Klima na rynku głównym warszawskiej GPW planowany jest do końca I kwartału 2009 r. W związku z tym spółka podpisała pierwsze umowy z doradcą finansowym, jest w trakcie wyboru biura maklerskiego, które będzie pełniło funkcję Głównego Oferującego. Po zakończeniu procesu wyboru poszczególnych doradców zostanie ustalona struktura i szacowna wartość oferty publicznej. Intencją głównych akcjonariuszy, którzy jednocześnie stanowią zarząd spółki, jest utrzymanie pakietu kontrolnego akcji. Obecnie obowiązują ich ograniczenia w zakresie zbywalności posiadanych akcji.

"Publiczna oferta akcji umożliwi nam uzyskanie dostępu do środków finansowych niezbędnych dla kontynuacji planu inwestycyjnego. Ponadto, wejście na główny parkiet GPW powinno zdecydowanie zwiększyć płynność akcji spółki oraz zwiększyć udział renomowanych instytucji finansowych w gronie akcjonariuszy Centrum Klima SA. Przejście z NewConnect na rynek regulowany jest elementem realizowanej przez zarząd spółki strategii właścicielskiej. Wierzę, że ten krok będzie miał ogromne znaczenie w procesie budowania wartości akcji naszej firmy. Nasza decyzja jest potwierdzeniem wcześniejszych zapowiedzi. Inwestorzy przez najbliższy czas będą mieli okazję zapoznać się z naszą spółką. My ze swoje strony wdrożyliśmy odpowiednie procedury związane z uzyskaniem statusu spółki publicznej i chcemy budować wizerunek Centrum Klima jako firmy dynamicznej, o silnych fundamentach biznesowych i finansowych, a także transparentnej - otwartej na komunikację ze środowiskiem inwestorskim" - powiedział Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima SA.

Spółka należy do liderów polskich dystrybutorów oraz producentów artykułów wykorzystywanych w instalacjach wentylacyjno-klimatyzacyjnych. Na rynku NewConnect zadebiutowała 27 maja 2008 r. i obecnie jest pierwszą na tym rynku pod względem wielkości przychodów oraz zysku operacyjnego. Aktualna strategia rozwoju koncentruje się na realizacji dwóch najważniejszych projektów. Do końca tego roku planuje zakończenie rozpoczętej budowy hali produkcyjno-magazynowej w Piastowie oraz inwestycje w jej wyposażenie. W latach 2009-2011 zostanie zrealizowane kolejne przedsięwzięcie - budowa nowego centrum biurowo-magazynowo-produkcyjnego na należącej do spółki działce w Wieruchowie, w gminie Ożarów Mazowiecki. Obecne zainteresowanie ofertą produktową Centrum Klima przewyższa aktualne możliwości produkcyjne firmy. Dlatego też, w odpowiedzi na rosnący popyt, zamierza zwiększyć swoje moce produkcyjne aż o 50%. Dodatkowo Spółka planuje rozszerzenie ekspansji na rynkach krajów Unii Europejskiej i innych.

Centrum Klima znajduje się w fazie dynamicznego rozwoju, czego potwierdzeniem są osiągane wyniki finansowe oraz liczne nagrody. Przychody ze sprzedaży w 2006 roku wyniosły 52,3 mln zł, a zysk netto 5,0 mln zł. W 2007 roku przychody ze sprzedaży wzrosły do kwoty 71 mln zł, a zysk netto do 8,1 mln zł. Prognoza na 2008 rok zakłada osiągnięcie 83,5 mln zł przychodów ze sprzedaży i 10,0 mln zł zysku netto.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej