Centrum Klima: dynamiczny wzrost

2008-05-20 15:07
Centrum Klima: dynamiczny wzrost
Autor: Centrum Klima SA Centrum Klima: dynamiczny wzrost

Planująca w maju debiut na rynku NewConnect - Centrum Klima SA - podsumowała wyniki za I kwartał 2008 roku. Spółka, pomimo dużych nakładów inwestycyjnych związanych z rozbudową zakładu produkcyjnego, odnotowała bardzo dynamiczny wzrost.

Przychody Centrum Klima SA za I kw. 2008 roku osiągnęły 18,2 mln zł i wzrosły o 16% w stosunku do I kw. roku poprzedniego. Dynamika wzrostu zysku EBITDA, który w I kw. b.r. wyniósł 2,7 mln zł, wyniosła 12%,a zysk netto wzrósł o przeszło 13% i wyniósł 2,04 mln zł.

"Wyniki pierwszego kwartału bieżącego roku oceniamy bardzo pozytywnie. Przychody i zysk netto firmy przekroczyły zakładane przez nas prognozy odpowiednio o 5% i o ponad 8%. Uzyskane dotychczas rezultaty pozwalają nam optymistycznie oceniać realizację planów na 2008 rok" - powiedział Marek Perendyk, Prezes Zarządu Centrum Klima S.A. Prognozy Spółki zakładają w 2008 roku osiągnięcie przychodów ze sprzedaży na poziomie 83,5 mln zł oraz zysku netto w wysokości 10,0 mln zł.

Aktualnie Centrum Klima koncentruje się na wyposażeniu nowobudowanej hali produkcyjnej w maszyny, które zwiększą o 50% obecnie w pełni wykorzystane moce produkcyjne. Dotychczas na zakup czterech nowych maszyn firma przeznaczyła ponad 100 tys. euro i planuje wydatki w wysokości kolejnego 1 mln euro.

Park maszynowy firmy rozszerzył się o nowoczesne rozwiązanie firmy Azimuth Machinery z Kanady, które służy do łączenia blach oraz o maszynę przyśpieszającą produkcję kształtek powszechnie wykorzystywanych w systemach wentylacyjnych amerykańskiego producenta P/A Industries. Centrum Klima wzbogaciła wyposażenie hali produkcyjnej również o niemieckie maszyny profilujące blachy, wyprodukowane przez RAS GMBH. Maszyna do produkcji przewodów półelastycznych typu Semi Flex z folii aluminiowej firmy Drossbach to najnowszy nabytek firmy, który zasili park maszynowy powstającej hali produkcyjnej.

Dalsza modernizacja wyposażenia zakłada zakup drugiego już zespołu maszyn szwajcarskiej firmy SPIRO do produkcji rur wentylacyjnych. Dodatkowo firma zamierza rozszerzyć swój park maszynowy o cztery inne urządzenia Spiro: urządzenie do produkcji kolan typu Gorelocker oraz maszyny łączące blaszane elementy metodą zgrzewania liniowego.

Prowadzone aktualnie inwestycje w park maszynowy oraz prace budowlane w Piastowie mają na celu rozbudowę centrum produkcyjno-handlowego zwiększającego zarówno moce produkcyjne, jak również komfort pracy zespołu, jak i jakość obsługi klienta. Dalsze inwestycje wynikające z zapotrzebowania rynkowego oraz strategii rozwoju Spółki planowane są na lata 2009-2011 i obejmą budowę nowego obiektu produkcyjno-magazynowego na terenie Wieruchowa w gminie Ożarów Mazowiecki.

Centrum Klima S.A. jest wiodącym polskim dystrybutorem hurtowym artykułów wykorzystywanych w instalacjach wentylacyjno-klimatyzacyjnych oraz producentem elementów do systemów wentylacyjnych stosowanych w budownictwie. Firma obsługuje ponad 1500 stałych klientów - głównie firm instalatorskich i deweloperskich. Działalność handlowa generuje około 80% całości przychodów ze sprzedaży i jest prowadzona głównie na rynku krajowym. Zdecydowana większość produkcji własnej, generującej około 20% przychodów ze sprzedaży, jest eksportowana na wymagające pod względem jakości rynki zachodnioeuropejskie, pozostała część kierowana jest na rynek polski.

Centrum Klima: dynamiczny wzrost
Autor: Centrum Klima SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej