Cemex Polska nagrodzony za innowacyjność

2010-04-02 12:38

Za zastosowanie betonu SCC klasy C30/37 (zawierającego CEM III/A NA) przy budowie wiaduktu węzła autostradowego A1 i A4 - Cemex Polska otrzymał od Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego nagrodę specjalną za innowacyjność. 

Inwestycja wchodzi w skład budowy największego w Polsce węzła autostradowego A1 i A4 "Sośnica". Jednym z zaplanowanych etapów budowy było wybetonowanie dwóch masywnych, gęsto-zbrojonych bloków fundamentowych, potrzebnych do zakotwienia mostowych łuków stalowych. Bloki charakteryzują się skomplikowaną geometrią i objętością 2920 m3. Wykorzystanie betonu SCC klasy C30/37 było alternatywą dla wykorzystania tradycyjnego betonu mostowego. Betonowanie bloków fundamentowych trwało przez 6 dni.

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego rozpoczęło swoją działalność w 1999 r. Obecnie zrzesza 33 firmy. Podstawowym celem Stowarzyszenia jest reprezentacja i ochrona interesów sektora przemysłu betonu towarowego. SPBT dba o doskonalenie poziomu technicznego i technologicznego, kierunkowanie standardów normalizacyjnych i certyfikacyjnych.

Cemex: założona w 1906 r. firma globalna zajmująca się materiałami budowlanymi, która dostarcza produkty o wysokiej jakości oraz solidne usługi klientom i społecznościom w ponad 50 krajach na całym świecie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej