Cementownia Kujawy z nowym dyrektorem

2013-11-06 15:48
Stanisław Sobczyk
Autor: Lafarge Stanisław Sobczyk, od 1 listopada 2013 dyrektor Cementowni Kujawy

Zmiana na stanowisku dyrektora Cementowni Kujawy. Od 1 listopada 2013 firmą zarządza Stanisław Sobczyk, który zastąpił na tym stanowisku Leonarda Palkę, od teraz dyrektora generalnego firmy Ashaka Cem Plc w Nigerii, należącej do Grupy Lafarge.


Stanisław Sobczyk rozpoczął swoją zawodową karierę 30 lat temu w cementowni Małogoszcz jako inżynier w dziale technologii. Pełnił tam różne funkcje, z dyrektorem zakładu włącznie. W 2008 rok zmienił miejsce pracy na Europejskiw Centrum Technologiczne Grupy Lafarge w Wiedniu, gdzie do roku 2011 był dyrektorem ds. relacji między centrum a zakładami cementowymi w Rumunii, Niemczech i Mołdawii. W 2011 roku wyjechał do Republiki Południowej Afryki, gdzie pełnił funkcję dyrektora przemysłowego w spółce Lafarge Industries South Africa, odpowiadając za produkcję cementu w trzech zakładach produkcyjnych. Z RPA powrócił do kraju wprost do Cementowni Kujawy.

– Bezpieczeństwo i ochrona zdrowia to nasze priorytety. Realizujemy je wobec naszych pracowników, podwykonawców, ale także społeczności lokalnej. Dla mnie istotny jest również rozwój kompetencji technicznych załogi oraz konkurencyjność zakładu. Chciałbym podziękować mojemu poprzednikowi za dobre zarządzanie zakładem, bo Cementownia Kujawy jest obecnie jednym z najlepszych zakładów w Grupie Lafarge na świecie – powiedział Stanisław Sobczyk.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej