Cementówki ze Sławna

2009-09-22 10:36

Frans-Pol, producent chemii budowlanej, uruchomił w Sławnie koło Opoczna nowoczesną, w pełni zautomatyzowaną wytwórnię suchych mieszanek cementowych. Zakład produkuje miesięcznie ponad tysiąc ton klejów i zapraw cementowych.

Firma, specjalizująca się do tej pory w produkcji suchych mieszanek gipsowych, szczególnie gładzi szpachlowych i gipsów, poszerzyła swoją ofertę o „cementówki”. Modernizację zakładu w Sławnie rozpoczęła w maju tego roku. Równolegle prowadzono badania i testy laboratoryjne, mające zagwarantować efektywność receptur, a zarazem najwyższą jakość nowych produktów – klejów do płytek, zaprawy murarskiej i tynkarskiej, klejów do siatki i do styropianu oraz wylewki posadzkowej M-15.

- Otwarcie nowej fabryki to dowód na konsekwentny rozwój przedsiębiorstwa oraz wyraz troski o klientów, szukających łatwego dostępu do coraz bardziej urozmaiconego asortymentu materiałów budowlanych – podkreśla Dariusz Jasiński, prezes zarządu Frans-Pol.

Fabryka w Sławnie to już trzeci zakład produkcyjny konińskiego przedsiębiorstwa. Dwa pozostałe mieszczą się w Koninie i Połańcu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej